Şimdi hemen küçük bir egzersiz yapalım. Gözlerinizi kapatın, ve bir arkadaşınızın hızlıca ofise / sınıfa / sokağa girip “Laaan yeni Batman: Arkham oyunu çıkmış, hem de çıkmış, yani duyurmuş falan da değiller çıkmış; üstelik de burada kötüleri oynuyormuşsun” dese… Bu nasıl heyecan verici olmayabilir? Arkham serisi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman serisiyken? Biz hemen cevabı da verelim, siz hiç tükenmeyin: Oyun eğer mobilse.

Üstelik daha da fenası, oyun bir üs geliştirme oyunu. Siz Riddler, Harley Quinn, Mr. Freeze, Killer Croc ya da Scarecrow ile birlikte Gotham’ın şanına yaraşır bir kötü adam üssü kurmaya çalışıyorsunuz. Elbette siz çok büyüdükçe başınıza bir adet nurtopu gibi Batman bela oluyor. Onun haricinde başka faktörler de var sizinle başarınız arasında. Ama genel olarak, bugüne kadar gördüklerimizden çok da farklı değil.

Oyunun elbette App Store ve Google Play’i bit gibi saran üs kurup geliştirme oyunlarının havasını takip etmek istediği belli. Fikir de dışarıdan bakınca içine bir tutam Evil Genius, bir tutam da Dungeon Keeper katılmış herhangi bir mobil oyun gibi duruyor. Seven de muhakkak sevecektir, oynayan da muhakkak oynayacaktır. Ancak işte, “kötüleri oynayabildiğimiz bir Arkham oyunu” o kadar tahrik edici bir cümle ki; gerçekten arkasından Harley Quinn olup Gotham sokaklarında fink attığımız bir oyun çıksın istiyorsunuz. Sonra karşınıza gelen şey bu olunca, ne bilelim, üzülüyor be insan.

Oyunu an itibariyle App Store ve Google Play’de bulabilirsiniz. Oyun baya çıkmış vaziyette. Dilerseniz önce bir göz atın aşağıdaki fragmana, sonra da bir şans verin. Neticede orada Batman yazıyor, Arkham yazıyor. Hürmeten bile olsa oynamak boynumuzun borcu. Ancak çok da bir beklenti yapmamak lazım sanki. Bugüne kadar hangi “büyük markalı mobil oyun” bizi ihya etti ki kelimenin tam anlamıyla?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.