Filmler için yapılan şu ikram tadındaki basına açılan konuşmalara bayılıyorum ya, gerçekten. Adeta bizim için, biz hayranlar için haber pimi çekilmemiş bomba gibi; her an patlamayı bekleyen. Üstelik konuşanın sözlerini bazen fazla irdeleyip daha farklı yerlere çekenler de var ki, onlara ayrı bir hastayım. Neyse, asıl konuya gelelim; neyden bahsediyorduk? Hah; basına açık ikramlı konuşmalar.

Bizde çay ve kuru pasta muadili olan ikramlı konuşmaların birinde konuşan James Gunn’dan gelen haberler öylesine güzel ki, çoğu Marvel severini gönülden fethedecek detaylara sahip. Dolandırmadan direkt olarak patlatalım mı haberi? Söylüyoruz: Adam Warlock, MCU’ya gelecek filmlerde katılmak üzere biletini şimdiden ayırttı!

Adam-Warlock-Wearing-the-Infinity-Gauntlet-in-Marvel-Comics

Öncelikle Adam Warlock kimdir, neyin nesi kimin fesidir diye soranlar olursa diye çok ufak bir açıklama yapalım mı, ne dersiniz? Esasında Stan Lee ve Jack Kirby beraberliğinde yaratılan Adam Warlock, Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden biri sayılmakta. Pardon, evren derken spesifik bir tanım getirelim buna: Özellikle “kozmik” evren dersek daha doğru olur sanırız. Orijinalinde, bilim insanları tarafından yapay bir insan olarak yaratılan Adam Warlock, uzaya doğru kaçış yolculuğunda kazandığı güçler sayesinde, yaşayan varlıkların enerjilerini emer hale gelir. Tabii bu güce de, bazı fedakarlıklar karşısında Ruh Taşı’nı (soul gem) aldığı High Evolutionary olarak da bilinen Herbert Wyndham’dan elde edebiliyor. Fantastic Four, Silver Surfer, Avengers ve Guardians of the Galaxy gibi oldukça önemli pozisyonlara sahip gruplarla da büyük ölçüde etkileşimde olan bir karakter kendisi.

Slashfilm.com aracılığıyla ulaştığımız bu habere dönelim: Adam Warlock’un aslında Guardians of the Galaxy Vol 2 kapsamında olması planlanan bir karakter olduğundan, ama eğer onu işin içine katarlarsa Mantis’i kullanma şanslarını kaybedeceklerini belirten Gunn, sözlerine Warlock’u överek devam etmiş. Onu ne kadar çok sevdiğinden, filmlerde yer alsa neler yapabileceğinden bahsetmeyi de unutmamış. Hatta öyle ki bunu duyan herkes “Oha Adam Warlock mu gelecek bir sonraki filmde?” diye tepkiler verince, orayı da açıklığa kavuşturmayı ihmal etmemiş kendileri:

“Hayır, Adam Warlock Infinity War’da yok. Ama gelecek Marvel kozmik evreninin oldukça önemli bir parçası olacak.”

Şimdilik ikinci fazın içinde yer almayacağını anladığımız Warlock için koskoca bir Marvel evreninin toplandığı Infinity War filmleri, henüz açık kapı gibi durmuyor ne yazık ki. E peki bizim paşa bunun üzerine ne derse beğenirsiniz?

“Eğer ileriki filmlerin birinde gelecekse bile, bu Guardians of the Galaxy kapsamında olacaktır.”

New_Adam_Warlock_(Earth-616)

Guardians of the Galaxy Vol 2 henüz daha sinemalara bile gelip gişedeki yerini alamadan bir sonraki filminin onaylandığını hepimiz biliyoruz. E madem üçüncü film de yolda, üstüne Adam Warlock böylesine büyük hypelarla Gunn tarafından anlatılmış… Ne dersiniz, GotG Vol 3 için bir Adam Warlock ne kadar mümkün? Bunun cevabına en yakın sözleri de Germain Lussier‘dan alıyoruz:

“Adam Warlock GotG 3’e kadar gelmeyecek. Adam, Infinity War’un bir parçası değil, yani elbette çizgi romanlarda yer alıyor ve James Gunn da Adam Warlock’un her zaman büyük bir hayranı olmuştur; ama bizim Infinity War versiyonumuz, şu ana kadar biriktirdiğimiz tüm hikayelerin bir sentezi olacak aslında.”

Bu sözlerin çevirisi ‘MCU henüz Warlock’a hazır değil’ minvalinde bir şey oluyor sanırım, yanlış mıyım? Eğer hala inşa edilecek hikayeler, bir araya toplanacak karakterler arasında yer alamayacak bir Adam Warlock’tan söz ediyorsak, muhtemelen en makul açıklaması bu yönde olacaktır. Siz ne dersiniz bu habere? MCU gerçekten de Warlock’a henüz hazır değil mi? Daha çok hikayenin işlenmesi bir öncelik olmalı mı yoksa direkt olarak bir yerlerden Adam Warlock’u sokmak biraz daha mı akla yatkın? Çizgi roman evreni ile sinematik evrenin her zaman o kadar da birebir gitmediğini biliyoruz hani, belki bir umut GotG Vol 3 öncesinde ayak seslerini daha net duyarız, ha ne dersiniz?

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.