Iron Fist’ti, son hız yolda bize doğru süratle gelen The Defenders ve The Punisher’dı derken diğer kahramanlarımızın pabucu dama atıldı gibi sanki. Gerçi Iron Fist’ten sonra kimsenin pabucu dama atılmadı herhalde, gelen eleştiriler üzerine anladık ki Danny oğlan o kadar da tutulmamış. Her neyse, bırakalım Danny oğlanı; biz Luke abimize bir selam verelim. Çünkü ikinci sezonundan -her ne kadar daha net detaylarıyla bize sunulmuş olmasa da- birtakım haberler geldi: Bir dost bir de düşman tanıyalım!

5beaa8f07ba8ae9ec98f0de19ddc8f7b

Comicbook.com’da yer alan habere göre Luke Cage’in ikinci sezonunda oldukça önemli yer kaplayacak iki karakter açıklandı nihayetinde: BYRON ve TAMARA. Onlar kimmiş hemen bir tanıyalım:

BYRON: 30 ila 45 yaşları arasında, 1,80 ya da daha üzeri bir boyda, Jamaikalı (Siyah Karayipler veya Afrikan kökenlere de açık). Her türlü ortamdaki en zeki adam, her türlü durumun üstesinden büyük çaba sarf etmeden gelebilir. Doğuştan lider, kin dolu ama adalete daha çok odaklanır. Fiziksel açıdan fit ve inanılmaz zeki. Jamaika / Karayipler / Afrika gibi yerli aksanları ile konuşur. 

TAMARA: 20’lerinin ortasında, 30’larının başında, Afro Amerikan, kadın, dünyevi değerlere bağlı. Zeki, kendine güvenen ve kendi bağımsızlığı ile fazlaca gururlanan bir iş sahibi. Her ne kadar beladan uzak durmaya çalışsa da, bu tip şeyler hep onu bulmakta. 

luke-cage1-1200x819

Karakter açıklamalarının sonunda yer alan “seçilen oyuncular güçlü sese sahip olmalılar” şeklinde düşülen not aslında oldukça ilgimizi çekti diyebiliriz. Güçlü ses derken, müzikalite anlamındaki şarkıcılığın getirdiği güçlü sesten bahsediyorlar yalnız, yanlış anlaşılmasın. Bir de kaynağımızın belirttiği üzere Byron ve Tamara isimleri sırf teori üretmeyi seven hayranlar için gizli kimlik olarak sunulmuş adlarmış. Kendilerinin tahminleri Byron kişisinin bir düşman ve Bushmaster olduğu yönünde. Tamara kısmında ise; çizgi romanların aksine Luke Cage’in Netflix evreninde bir erkek kardeş yerine kız kardeşe sahip olacağını tahmin ediyorlar. Hatta öyle ki ikinci sezonun bir “aile buluşması” tadında bir şeyler olacağını düşünmüşler. Ki bu sektörde değiştirilen onca karakter ve onların doğasını ele aldığımızda, yapımlara çok farklı açılardan dinamiklik kattıklarını inkar edemeyeceğiz. Fakat yine de bir erkek kardeş yerine kız kardeş fikri, birçok açıdan Luke’un aile geçmişini değiştirmek demek olacağından, sadece bekleyip görmemiz gerekiyor sanırız.

Siz ne dersiniz güzel geekler? Byron ve Tamara olarak kimlikleri gizlenmeye çalışan bu iki yeni karakterin aslında kim oldukları konusunda bir fikriniz var mı? Gerçekten de Luke’a bir kız kardeş mi getirecekler bu Tamara denilen karakterle? Yeni mücadelelerini de Byron dediğimiz elemanla mı yapacak? Dökülün teorileri bre!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.