Başlamadan evvel, kaynağını bilenlere özel minik bir latifeyi çok görmezsiniz değil mi? Zira bu Madonna’nın o Madonna olmadığı konusunda herkes netse, habere öyle devam edelim istiyoruz.

Türk edebiyatının belki de inanılmaz derecede en çok ünlenen, ama bir o kadar da hakkında en az şey bilinen yegane romanlarından biridir Kürk Mantolu Madonna. Bilmeyen insanın ben bilmiyorum diyerek köşesine çekilmesi, neredeyse çok az rastlanan bir durum, ki onlara hiçbir şekilde dokunmasın bu sözlerimiz. Yalnızca bir kupa kahve yanında iyi gidiyor diye kapağını yalayıp yutan güruhun bilmeden yücelttiği bu Sabahattin Ali eseri, aslında daha fazlası.

Edebi değerinin yanı sıra, bir de sinema perdelerinde anlam bulmaya geliyor Kürk Mantolu Madonna. NTV’nin internet sitesinden edindiğimiz bilgileri hemencecik sizinle paylaşıyoruz:

marion1

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı sinema filmi, bir süre önce başrolünde Beren Saat’in oynayacağı haberleriyle gündeme gelmişti. Ancak Ay Yapım, Hollywood’un ünlü yapım şirketi The Weinstein Company ile işbirliği yaptı ve şirketin de devreye girmesiyle Maria Puder rolü için 41 yaşındaki Oscar’lı yıldız Marion Cotillard’a teklif götürüldü. Kitabı okuyup çok seven ve filmde rol almaya sıcak bakan Cotillard ile önümüzdeki günlerde anlaşma imzalanacak. Raif Efendi karakterini kimin canlandıracağı ise merak konusu.

Türkiye’de güzel yapımlara imzasını atmış Ay Yapım‘ın üstlendiği bu iş için hafiften heyecanlansak mı, ne dersiniz? Zira Ay Yapım’ın ortaklaşa iş yapacağı The Weinstein Company’nin imza attığı işleri size şurada sayarsak, demek istediğimizi anlayacaksınızdır. Lion, Inglorious Bastards, The Hateful Eight, Sin City, The Imitation Game, Django ve daha nicelerinin yapımında adını altın harflerle yazdıran şirketin, böylesine değerli bir Türk yazarının eserini film yapmaya ikna olmaları önemli bir detay. Üstelik aynı şekilde Marion Cotillard’ın da kitabı sevmesi ve role tamam demesi de çok şahane. Her şey çiçek vallahi! Güzeller güzeli Cotillard, Maria’yı, Raif Efendi’nin hayatının aşkını, canlandırmak için biçilmiş kaftan mı sizce de, ne dersiniz? Minik bir hayran seçimi yapsaydınız, hangi oyuncular sizin için ideal seçenek olurdu? Yorumlarınıza kuvvet edebiyat geekleri!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.