The Witcher’ın ikinci sezon yapım süreci başlamış, hemen akabinde de ikinci sezonda göreceğimiz karakterlerin oyuncuları açıklanmıştı. Açıklanan oyuncuları toparladığımız şuradaki yazıdan da görebileceğiniz üzere dizi, ikinci sezonunda, hikâyenin bizi götüreceği yere paralel olarak Kurt Okulu’na büyük yatırımlar da yapmıştı.

Geçtiğimiz hafta Geralt ve Ciri’nin sahnelerinin çekimlerinin başladığına dair haber almamız ile birlikte, Kurt Okulu’nun en büyük eksiğinin de tamamlandığını öğrendik: Vesemir! Kaer Morhen’in tecrübeli kurdunu, Kim Bodnia canlandıracak.

Netflix, hepi topu sekiz saat süren birinci sezonun ardından hayranları iki yıl bekletecek olmanın kaybını, Vesemir’in hayatını konu alacak olan Nightmare of the Wolf isimli bir animasyonla gidermeye karar vermişti.  Yani, yaşayan en yaşlı ve tecrübeli witcher’dan; Geralt’ın eğitim aldığı ve teknik olarak babası gibi gördüğü bir savaşçıdan bahsediyoruz, pazarlama açısından daha azını beklemezdik zaten. Animasyonun seslendirme kadrosu ise henüz belli değildi, şimdi Vesemir rolü de kesinleşince, acaba aynı oyuncunun seslendirme kadrosunda yer almasını da beklemek çok mu hayal olurdu diye düşünüyor insan.

Vesemir rolü için Mads Mikkelsen’in de aralarında bulunduğu ünlü isimlere teklif götürüldüğü ancak kendilerinin bu teklifi reddettikleri, zaman zaman sızan söylentiler arasındaydı. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır fakat sanıyorum ki Mikkelsen ve Hamill’in geçen isimlerinin ardından Kim Bodnia’nın rolü alması en çok, daha öncesinde –çok farkında olmadan da olsa- Vesemir’i canlandırmak isteyebileceğini söylenen Mark Hamill’i görmek isteyenleri üzmüştür. Kim Bodnia, 2011 – 2018 yılları arasında yer aldığı The Bridge ve Killing Eve’deki performanslarıyla izleyebileceğiniz bir isim. Danimarkalı oyuncu ayrıca, bir yazar ve yönetmen olarak da biliniyor. Bunları birleştirince sanırım Vesemir’in emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz.

Dizinin ikinci sezon çekimleri henüz başladı ve ikinci sezonda, ilk sezondan kat kat daha fazla karakter görmeyi bekliyoruz. Bu da, oyuncu haberleri almaya sıklıkla devam edeceğimiz anlamına geliyor. Mesela seçim ekibinin şu sıralar Dijkstra ve Rience için bazı oyuncularla görüşmekte olduğu, hatta hikâyenin üzerine bina edildiği kehanetin sahibi Ithlinne için de oyuncu arandığı gibi bilgiler internette dolaşıyor. Philippa’dansa hâlâ ses yok, biraz ürkmüyor değilim.

Siz ne dersiniz, Kim Bodnia’yı role yakıştırdınız mı?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.