Malumunuz, şunun şurasında World of Warcraft‘ın altıncı ek paketi Legion’ın çıkışına sayılı günler kaldı. Ön yama, 7.0 gerçek dünyaya düştü bile. Oyunu ön sipariş eden oyuncular, Demon Hunter’larını 100. seviyeye çektiler, Broken Isles’a şöyle bir ucundan baktılar, kim ne yapıyor, ne nerede kaldı; şöylece bir öğrendiler. Son hazırlıklarını yapanlar, artık Azeroth’u işgal eden iblisleri kovalıyorlar. Herkes de nefesini tuttu, 30 Ağustos tarihini bekliyor.

Biz de o esnada bir playlist yapalım dedik. Hem Alliance’a, hem de Horde’a birer playlist yapacağız. Yine amacımız, daha önceki Captain America ve Iron Man playlist’lerinde olduğu gibi –meselenin özünü yakalamak. Yalnız bu sefer bir kişiye değil, bir fraksiyona playlist yapıyoruz. O yüzden de listemizi parçalara böldük. Alliance bünyesindeki ırkları alıp, onları temsil edebileceğine, hissiyatlarını karşıya geçirebileceğine inandığımız şarkıları yerleştirdik.

İnsan ırkı için daha mağrur, daha dik başlı ve elbette ki Orta Çağ Britanya’sını andıran bir his istedik. Bu yüzden de bir şarkı Muse’dan rica ettik, bir şarkı için de Greensleeves’e gittik. Gnome‘lar için daha teknolojik tınılar veren, biraz daha keyifli şarkılar koyduk. Dwarf dediğin İskoç olur, biraz da sert olur diye inandık, orada da öyle bir seçim yaptık. Night Elf ise hem hulyalı, hem de destansıydı bizim için, öyle iki şarkı tercih ettik. Draenei‘larda biraz daha “uzay” teması seçtik, ama Dreanor geçmişlerini de es geçmedik. Pandaren‘lerde de Çin müziğini koyduk ama, Horde Pandaren’lere kıyasla, daha sakin olanları tercih ettik.

Bizim listemiz şöyle oldu. Her şeyin başında da Jason Hayes’in kilit müziği var elbette. Nihayetinde ortaya çıkan şey, güzel oldu inancındayız. Şarkıların tam listesi, ve hangi ırklara tekabul ettikleri de ikinci sayfada. Horde da yarın geliyor! Şöyle buyurun!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.