Malumunuz, şunun şurasında World of Warcraft‘ın altıncı ek paketi Legion’ın çıkışına sayılı günler kaldı. Ön yama, 7.0 gerçek dünyaya düştü bile. Oyunu ön sipariş eden oyuncular, Demon Hunter’larını 100. seviyeye çektiler, Broken Isles’a şöyle bir ucundan baktılar, kim ne yapıyor, ne nerede kaldı; şöylece bir öğrendiler. Son hazırlıklarını yapanlar, artık Azeroth’u işgal eden iblisleri kovalıyorlar. Herkes de nefesini tuttu, 30 Ağustos tarihini bekliyor.

Biz de o esnada bir playlist yapalım dedik. Hem Alliance’a, hem de Horde’a birer playlist yapacağız. Yine amacımız, daha önceki Captain America ve Iron Man playlist’lerinde olduğu gibi –meselenin özünü yakalamak. Yalnız bu sefer bir kişiye değil, bir fraksiyona playlist yapıyoruz. O yüzden de listemizi parçalara böldük. Horde bünyesindeki ırkları alıp, onları temsil edebileceğine, hissiyatlarını karşıya geçirebileceğine inandığımız şarkıları yerleştirdik.

Orc dediğin sert olur, fatih olur dedik; bir de sistematik sahibi olur dedik. O yüzden şarkıları Conquest ve Welcome to the Machine seçtik. Tauren’ler için en vurucu kültür ögesi Kızılderililerdir diye düşündük, o kültürden çıkmış bir grup, o kültüre ait bir şarkı seçtik. Troll’ler için adresimiz Jamaika’ydı elbette. Forsaken için, onların /dance komutuna çok yakışacak gaz ve hızlı sert parçalar tercih ettik. Blood Elf’ler bizde daha kadın vokalli power metal gruplarını çağrıştırdı, onlara yöneldik. Pandaren ırkı için de Alliance muadillerinin tersini koyduk.

Bizim listemiz şöyle oldu. Her şeyin başında da Jason Hayes’in kilit müziği var elbette. Nihayetinde ortaya çıkan şey, güzel oldu inancındayız. Şarkıların tam listesi, ve hangi ırklara tekabul ettikleri de ikinci sayfada. Horde da yarın geliyor! Şöyle buyurun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.