Oyunculuğun geçmişine baktığınızda, bazı kilit rollerin olduğunu görürsünüz. Özellikle tiyatroda çok belirgindir bu. Hamlet gibi, Jean Valjean gibi, Eva Peron gibi, Othello gibi bazı roller onlarca aktör tarafından, defalarca canlandırılır. Hatta pek çoğu, özellikle de Shakespeare oyunlarının kilit rolleri bir nevi bir kilometre taşıdır, bir eşiktir. Bana soracak olursanız, süper kahramanlar ve süper kötüler, günümüzde bu tanıma birebir uyuyorlar. Özellikle meşhur olan bazıları, farklı prodüksiyonlar ve versiyonlada defalarca sahneleniyorlar ve aynı tiyatro muadilleri gibi, hep neslinin en önemli ve umut vaat eden aktör ile aktrislerine bahşediliyorlar.

Lego Joker 1

Joker de bunlardan biri işte. Geçtiğimiz aylarda sizler için bir “Joker’i (bizzat ya da sesle) canlandıran en iyi 10 aktör” listesi hazırlamıştık hatırlayacağınız gibi. Kimler bir tur denemedi ki bu efsane rolü? Cesar Romero, Mark Hamill, Michael Emerson, Jack Nicholson, Heath Ledger, Jared Leto… İşte şimdi bu ikonik role bürünme şansına erişenler listesine bir kişi daha ekleniyor: Zach Galifianakis.

Adını yazarken kopya çekmek zorunda kaldığım gerçeğini hiç kimseden gizlemeyeceğim usta oyuncunun adı tanıdık gelmiyorsa, kendisinin Hangover ve Birdman gibi filmlerdeki performansını ya da inanılmaz komik sahte röportaj serisi Between Two Ferns’i yazarsak, muhtemelen gözünüzde bir şeyler oluşacaktır. İşte Galifianakis, giderek yükselen kariyerini şimdi de 2017 Şubat’ında vizyona girecek LEGO Batman filminde Joker’i oynayarak taçlandıracak.

zach_galifianakis_wallpaper_2-1680x1050 (1)

The LEGO Movie’den kopup gelecek olan LEGO Batman filminde Kara Şövalye’yi The LEGO Movie’deki rolünü tekrar canlandıran Will Arnett’in oynayacağını zaten biliyorduk. Arnett’e Robin olarak Michael Cera’nın katılacağı da geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Hollywood Reporter’a göre Galifianakis imzayı atmak üzere olduğuna göre, artık önümüzdeki rollere bakabiliriz. Sizce LEGO Batman bundan sonra hangi karakterleri katar filmin içine? Catwoman? Riddler? Tahminleri alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.