Bazen işlerin fazlasıyla sarpa sardığını düşünüyorum süper kahraman filmleri söz konusu olduğunda. Bu noktada benim görüşümü alıp, “abarttılar artık” kıvamına getiren şey herkesin paylaşılmış bir evren yaratma çabası değil. 2020’ye kadar çarşaf çarşaf film açıklıyor olması da değil. İşin yan sanayisi abartılınca bir “dur be abi” deme ihtiyacı hissediyorum. Warner Bros’un “Lego Movie’deki versiyonu çok tuttu, o hâlde kendi filmini çekelim” diyerek öne attığı LEGO Batman de bu yan sanayinin bir parçası işte.

lego-movie-sequel-batman-and-ninjago-spin-offs-dat_532b.1920

Bildiğiniz gibi filmin animasyon departmanında çalışan Chris McKay’in yöneteceği, Seth Grahame-Smith’in yazacağı, Lego Movie’nin yönetmenleri Phil Lord ve Christopher Miller’ın ise yapımcı olarak görev alacakları bir LEGO Batman filmi geliyor 10 Şubat 2017 tarihinde. Film tabii ki ciddi bir Batman filmi olmaya falan çalışmayacak, hatta bilakis, “Çok zenginim, yakışıklıyım, kadınlar bana bayılıyor, Maclaren’ım var… Ama ailem, ühühü” diye üzülmesiyle dalga geçecek Phil Lord’un dediğine göre. Bununla okeyim, ama yine de içimden bir parça, “ya çok fazla olmadı mı, ne bileyim?” diye bir itiraz da belirtmeden edemiyor.

Peki biz niye şimdi kalktık konuşuyoruz LEGO Batman filmini? Zira bir gelişme var. Ana karakterimizi zaten The Lego Movie’de de aynı rolü oynayan Will Arnett’in canlandıracağı önceden duyurulmuştu. Şimdi Batman’in uzun zamandır sinemaya taşınmamış olan yancısı Robin’i de kimin oynayacağı belli oldu. Arrested Development ile çıkış yapan, sonradan da bu çıkışını Juno, Nick and Norah’s Infinite Playlist ve Scott Pilgrim vs. the World filmleriyle taçlandıran fakat son birkaç senendir sessiz kalan Michael Cera filmde Boy Wonder’ı oynayacak.

FILE - This Jan. 18, 2013 file photo shows actor-singer Michael Cera at the 2013 Sundance Film Festival in Park City, Utah. Cera released an 18-song indie folk album "True That," on his Bandcamp website on Aug. 8 2014. “It went largely overlooked until his acting buddy Jonah Hill tweeted a link Thursday, Aug. 14. (Photo by Victoria Will/Invision/AP, File)

Cera en son 2010 senesinde yayınlanan Scott Pilgrim haricinde uzun süredir büyük bir rolle karşımıza çıkmamıştı. En son This is the End’de kendisinin parodi versiyonunu canlandıran Cera, 2017’de Robin’i seslendirerek bir anlamda tekrar spot ışığına geri dönecek. Peki ben karardan memnun muyum? Meh. Cera’nın çok da yetenekli ya da komik olduğunu pek düşünmüyorum açıkçası. Fakat neticede bu bir seslendirme işi. O yüzden pek çok kaygım geçerli de olmayabilir. Peki siz ne diyorsunuz geekler? Michael Cera gider mi Robin rolüne?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.