Constantine belki süper bir dizi değildi, kabul. Ama ben yine de böylesi önemli bir karakterin yer aldığı dizinin iptal edilmesine fazlasıyla üzüldüm. Şu yazıda genel olarak Constantine’in yaptığı hataları özetlemeye çalışmıştım. O hatalar diziyi yaktı, sonrasında yapımcılar yeni bir kanal aradı, ama ne yazık ki beklenen son gerçekleşti ve Constantine televizyon hayatının sonuna gelmiş oldu…

constantine2

…diye düşünürken IGN’in yaptığı bir röportajda dizinin hayranlarına umut veren bir olasılık ortaya çıktı. Arrow’un oyuncuları Stephen Amell, Emily Bett Rickards ve prodüktör Wendy Mericle ile yapılan röportajda bu sezon Damien Darkh’ın katılımıyla daha mistik işlerin ortaya çıkacağını ve bu süreçte Constantine’i bu evrene dahil etme olasılığı olduğunu söyledi.

“Bunu yapmayı gerçekten istiyoruz. DC ile bu konunun üzerine zaten konuşmaktaydık. Bazı politik durumlar ve aktörün takvimi önemli. Şu an çalışmalarımızı sürdürüyoruz ama %100 gerçekleşecek diyemem” diyen Mericle’a, Amell’de “İnşallah olur” diyerek ekledi. Mericle son olarak “Gerçekleşeceği konusunda iyimseriz ve Constantine’i dizide görmeyi gerçekten çok istiyoruz” dedi.

arrowflashconstantine

Direk ismi geçmese de, kast edilenin dizide Constantine’i oynayan Matt Ryan oduğuna pek şüphe yok -okuyucularımız arasında kendisini çok sevenler zaten mevcut. Hem Amell ve bir diğer prodüktör Marc Guggenheim da dizi iptal edilmeden önce Arrow-Constantine crossover’ı için görüşmeler yapıldığını daha önce açıklamıştı. Eğer bu sezon mistik işlere giriyorlarsa, Constantine’in kullanılması kesinlikle çok mantıklı. Sıfırdan bir casting yapıp, izleyicilere yeni bir karakter tanıtmaktansa halihazırda kendini oturtmuş bir karakteri ve oyuncuyu kullanmak çok daha kolay. Ayrıca dizide işler iyi giderse, belki bu CW çatısı altında yeni bir Constantine dizisine, oradan da Justice League Dark’ın CW versiyonuna yol açabilir.

Eee, sevgili geekler, siz bu gelişmeye nasıl bakıyorsunuz?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.