Kan… Kan kokusu alıyorum!

Durun bir saniye… Yanlış replik; ama tema doğru. Kan yudumlamak denilince akla gelen doğaüstü yaratıklar vampirleri, ışıldak Edward dönemine kadar ciddi bir öge olarak gören ne kadar kişi var ciddi anlamda merak ediyorum. Zira ta Dracula döneminden Anne Rice’ın Vampirle Görüşme romanına kadar oldukça karanlık ve korkutucu gözüken bu yaratıkların, son on senede düştüğü çukurdan çıkarmak için bir hayli çaba gerekecek. Yine de umudunuzu yitirmeyin, çünkü Twilight‘ın yüz kızartan suçunu Vampire Chronicles dizisi aklamaya geliyor!

İki sene evvelinden şöyle bir haberle, Anne Rice’ın Vampirle Görüşme romanının televizyon dizisine uyarlanacağını duyurmuştuk sizlere. Hatta Rice’ın ilgi çeken sözleri “Game of Thrones-vari” ile bu dizi için akıllara ilk gelen platformlardan biri de muhtemelen HBO olmuştur o vakitler. Starz da bu konuda hakkı yenilemeyecek kadar cesur işler sergilemiş olsa da, bir süredir bu platform işi buğulu bir camdan ibaretti. Nihayetinde, hazır Emmy ödüllerinde geçen sene halay çekmiş ve bu sene de adaylıkları silip süpürmüşken, The Handmaid’s Tale‘in yayıncısı Hulu işe el atmış.

Lestat

The Hollywood Reporter‘ın belirttiğine göre Hulu, birçok kuruluş arasından rahatlıkla sıyrılmayı başarmış ve Vampire Chronicles‘ın yayıncısı olma hakkına erişmiş. Bu yayıncı savaşında birçok şirketin yer aldığı, ancak Hulu’nun para ödemeli bir izleme sistemine sahip olduğundan ötürü bu yarışı bir adım önde götürmüş olduğunu söylüyorlar. Üstelik The Handmaid’s Tale ile kanıtladığı başarısından sonra son derece sağlam bir platform haline kavuşan Hulu, gerçek vampirliğin felsefesini anlatabilecek bir dizi için ideal değil mi sizce de?

Ne dersiniz Anne Rice hayranları, sizce Lestat’in karşımıza geleceği dizinin platformu için Hulu biçilmiş kaftan mı? Yoksa aklınıza başka yayıncılar da var mı? Sizce Hulu olmasa başka neresi bunu en başarılı şekilde dizi haline getirebilirdi? Yorumlarınızı eksik etmeyin ha!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.