Beni yaşça ve bilgice çok aşan sularda olduğumun farkındayım dostlar. Ancak inanın ki, bu haberi yazarken küçümsenebilecek bilgime rağmen çok fazla şey hissettim. Queen, milenyum sonrasında kendini bilen neslin değil de çok daha öncesinde gençliğini yaşamış kişilerin radarına giriyor çoğunlukla, evet. Ancak bu, yaptıkları şarkıların ne kadar evrensel, zamansız ve bir o kadar da ruha dokunan parçalar olduğunun aksini kanıtlamıyor. O yüzden selam durun millet: Queen’den efsanevi Freddy Mercury’nin hayat hikayesini anlatacak olan Bohemian Rhapsody filminin fragmanı için davullar çalsın lütfen!

Fragman başlarken We Will Rock You ve Bohemian Rhapsody’nin belli kısımları iç içe geçmiş bir şekilde duyuluyor. Ardından ufak ufak birkaç sahne, oyuncuların yüzü gözükmeden heyecan niyetine suratımıza fırlatılıyor. Ve nihayetinde şarkı bir-iki saniyeliğine kesildikten sonra Rami Malek’in, Freddy Mercury olarak piyano başındaki haliyle tam parça Bohemian Rhapsody giriyor ve fragman işte tam da burada başlıyor.

Queen’in birçok dillere destan şarkısının hikayesini, böylesine bir filmde öğrenebilecek olmak son derece heyecan verici. Deneysel bir şarkı diye çıktıkları yolda Bohemian Rhapsody ve dinleyicilerin de kolayca katılabileceği türden bir tempoyla We Will Rock You gibi şarkıların yanı sıra Another One Bites To Dust, We Are The Champions da fragman dahilinde kulaklarımızın pasını siliyor. Zaten müzik açısından adeta bir fragman-gazm yaşatıyor filmimiz, şahane! Tabii hepsi bir kenara, özel hayatı sorulduğunda “Müzik yapıyorum ben!” diye çıkışan babalar gibi bir Mercury tokadı da cabası. Bu filmden beklentilerimizi yükseltmeye yetecek kadar güzel gözüküyor!

Ancak affınıza sığınarak ufak bir göz rahatsızlığımı belirtmek isterim sizlere. Rami Malek’in oyunculuğu gerçekten şekerpare tadında, harika duruyor. Yine de makyaj departmanının, Freddy Mercury dişlerini yaparken Rami Malek’in surat boyutlarını çok da dikkate almadığını düşünsek ne kadar yanlış olur? Mercury, Malek’e oranla -yanlış hatırlamıyorsam- biraz daha iri kalıyor. O sebeple de, ikonik dişlerinin suratında hiç mi hiç tuhaf durmadığını hepimiz can-ı gönülden kabul edebiliriz sanırım. Ancak Malek’e yapılan bu ekleme, sanki bir süre borç verilmiş diş teli havası yarattı gözümde. Bilemedim, katılmıyor olabilirsiniz ancak bir iş yapılıyorsa her zaman en doğru şekilde yapılmalı, değil mi? “Mercury dişlekti! Alın size dişlek adam!” diye gözümüze sokarcasına bir kilometrelik takma dişleri Malek’in kafasına uygulamak biraz fazla durmuş. Ha, çok biliyorsam bence de ben yapayım arkadaşlar, size çok katılıyorum. Ama göz var izan var, küçücük kafada kocaman ağız olunca, insan ister istemez rahatsızlık duyuyor.

2 Kasım’da gösterime girecek olan Bohemian Rhapsody fragmanından şimdilik bu kadar! Malek’in dişleri haricinde neredeyse kusursuz olan fragman için sizler neler düşünüyorsunuz bakalım? Ben en çok Can Türkdoğan bu fragmanı görünce neler hissedecek merak ediyorum. Malumunuz, ekipteki en büyük Queen hayranımız o, muhtemelen evde çığlık atarak dans falan ediyordur sevimli şey.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.