Bu aralar Marvel Cinematic Universe tarafında toplu buluşmalar ve önceden beri sevdiğimiz, tekrar görmek istediğimiz oyunculardan gelen haberler dışında heyecanlanacak bir şey bulabilmek zor. Bunun birçoğu olay örgüleri ve hızlı üretimden kaynaklanan nitelik düşüşü ile ilgili olmakla beraber başka sebepleri de var elbette; yapımların Disney’e lisanslanmasından sonra iptal edilen diziler, oyuncusunun sözleşmesi bittiği için veda ettiğimiz karakterler, bayrağı teslim alan fakat çok da tanımaya fırsat bulamadığımız süper kahramanlar gibi. İyimser bir şekilde “Hayranları dinliyorlar” demeyeceğim fakat bu durumun illa ki farkında olsalar gerek ve düşüşü toparlamak için bazısı neredeyse yirmi yıldır görsel efekt departmanının başında olan isimle yollarını ayırmak kadar radikal bazısı ise Spider-Man: No Way Home ile hayran favorilerini geri döndürmek kadar yumuşak yollar deniyorlar. Bir anlamda üzerine gökdelenler inşa edilen binanın temeline gitmeye çalışıyorlardır belki? Tobey Maguire, Andrew Garfield, Charlie Cox, Vincent D’onofrio, Jon Bernthal derken bu sefer de yine uzun zaman önce veda ettiğimizi düşündüğümüz ve geek kalbimizle sevdiğimiz bir oyuncunun Marvel’a dönüş haberini aldık: Liv Tyler!

Liv Tyler

Chris Evans’a ettiğimiz veda ve The Falcon and The Winter Soldier dizisinden sonra izleyeceğimiz ilk Kaptan Amerika filmi Captain America: New World Order olacak. Anthony Mackie’nin Kaptan Amerika titriyle beyaz perdede ilk kez boy göstereceği bu filmde Liv Tyler da The Incredible Hulk filminden on altı yıl sonra, yeniden Betty Ross rolüyle yer alacak. Betty Ross, geçtiğimiz yıl kendisini kaybetmemizden önce William Hurt tarafından canlandırılan General Thaddeus Ross’un kızı ve yıllar içerisinde çizgi roman okurlarının karşısına Harpy, Red She-Hulk gibi birçok şekilde çıkmış bir karakter. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz William Hurt’ten sonra Thunderbolt rolü Harrison Ford’a teslim edilmişti, onu da yine Kaptan Amerika 4’te göreceğiz. Ford aynı zamanda 26 Temmuz 2024’te vizyona girmesi planlanan Marvel’ın süper-kötüler ekibi filmi Thunderbolts’ta da yer alacak tabii ki.

Civil War’da Thunderbolt’u, yakın zamanda She-Hulk’ta ise Tim Roth’un Abomination’ını görmüştük. Dolayısıyla Betty’nin bu yeni Marvel hikâyelerindeki yeri bir süredir hazırda bekliyordu diyebiliriz. Ne dersiniz, Liv Tyler’ın role dönmesine sevindiniz mi yoksa Betty rolünde Jennifer Connelly’i görmeyi daha mı çok isterdiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.