Şimdiye kadar Marvel evreni, birbirinden kaliteli onlarca farklı kahramanı bizimle buluşturdu. Fakat söz konusu bu kahramanların karşısında duran kötü adamlara gelince o kadar parlak bir iş çıkarmadı diyebiliriz. Yani, tüm Marvel evreninde konuşmaya değer kötü adamları saysanız, bir elin parmaklarını geçmez bana kalırsa. Thanos gelene kadar, neredeyse herkesin konuştuğu bir süper kötü adamı yoktu Marvel’ın. Neredeyse diyoruz çünkü Thanos gelmeden önce herkesin konuştuğu bir kötü adamımız vardı: Loki. İşte bu havalı kötü adamımızın dizisinden, yeni bir fragman paylaşıldı ve biz de hiç vakit kaybetmeden oturduk, inceledik.

End Game’de, Avengers üyelerinin Thanos’u durdurmak için yaptığı plandan faydalanarak Tesseract’ı ele geçirip kaçan Loki’nin, kaçtıktan sonraki maceralarını anlatacak dizi için heyecanlıyız dememiz yetersiz kalır. Tom Hiddleston’ın mükemmel oyunculuğu bir yana dursun Loki karakterine o kadar yakışıyor ki artık Tom Hiddleston ile Loki’yi ayrı ayrı düşünmek imkansız bir hale geldi. Bütün bunların yanında bir de Kevin Feige’nin dizi hakkında “Bu bir suç ve gerilim dizisi olacak” tarzında yaptığı açıklamalar, bizim diziye olan heyecanımızı çok daha büyük bir hale getirdi.

Infinity War’da Thanos tarafından kafası ezilerek öldürülen Loki’miz ölmüş olabilir. Fakat Avengers’ın farklı bir gerçekliğe giderek, New York savaşı sonrasında yakalanan Loki’nin eline Tesseract’ın geçmesine ve dolayısıyla Loki’nin kaçmasına neden olmuştu. Bu noktadan sonra biz, Loki’nin kendi başına bir macera yaşayacağını düşünsek de kötü adamımız, zaman ve gerçekliğin koruyucuları Time Variance Authority tarafından alıkonulmuş. Owen Wilson‘ın canlandırdığı Mobius M. Mobius karakteri Loki’ye, End Game filmindeki Avengers’ın verdiği kararların ve Loki’nin, gerçeklikte yol açtığı sorunları düzeltmesi gerektiğini açıklıyor ve onu ikna ediyor. Böylece artık evrenin farklı farklı farklı noktalarında, bambaşka zaman ve gerçekliklerde dolaşan bir Loki izleyeceğiz. Odin’den daha ne isteriz?

Bakın, Tom Hiddleston’ın ve Owen Wilson’ın olduğu bir Loki dizisini her halükarda izleyeceğiz. Fakat eğer bu dizi, sonsuzluk taşlarını kurtarmak için Avengers’ın sebep olduğu gerçeklik sorununu bir çözüme kavuşturacaksa, ben oturur diziyi sayfalarca överim. Fakat ne yalan söyleyeyim diziyi, böyle bir yükün altına sokmanın ne derece doğru bir karar olduğundan emin değilim. Biz Tom Hiddleston’ı sinirlenip, oraya buraya saldırmasını da büyük bir keyifle izlerdik. Bu kadar büyük bir görevi üstlenmesine gerek var mıydı? Bu soruların cevabını diziyi izleyince öğreneceğiz artık.

Bu yıl 11 Haziran’da çıkacak dizi için biz çok heyecanlıyız. Sizce Loki’ye yüklenen gerçekliği düzeltme görevi hakkıyla işlenebilecek mi? Yorumlara yazın, bekliyoruz!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.