Lord of the Rings dizisi için sonunda resmi bilgiler alıyoruz! Duyduk duymadık demeyin Valar, Maiar, Elfler, Orta Dünya sakinleri ve hayranları, hepiniz, yetişin! İflah olmaz hayranlar olarak bu dizi için kulaklarımızı diktik, gözlerimizi açtık, sağdan soldan gelen haberlerin hepsine tıklıyoruz. Hangisine inanacağımızı bilmiyoruz, sürekli bir resmi kaynak arayışındayız. Oradan buradan duyduklarımızı birleştirmeye, teoriler üretmeye çalışıyoruz. Örneğin en başta dizide Midsommar ve Bandersnatch‘ten tanıdığımız Will Poulter olacağı söylenmişti fakat sonra Poulter’ın farklı projelerinin olduğunu ve dizide oynayamayacağın haberini aldık. Hemen ardından Robert Aramayo’nun Poulter’ın yerini alacağını öğrendik- fakat, yine, hiçbir şey kesin değildi.

1

Amazon hayranların çığlıklarını duymuş olacak ki bugün bir sürpriz yaparak dizinin oyuncularından on beşini açıkladı! İşte resmi olarak açıklanan bu oyuncuların tamamı ise şöyle:

Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Cordova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroeh Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman

 

Oyuncuların neredeyse hepsinin bilinmedik oyuncular olması size de garip geldiyse hatırlayınız ki LOTR döneminde de üçlemenin oyuncuları çok bilinmiyordu. Aynı geleneği sürdürüyor gibiler. Bu yüzden ben bu seçimler hakkında pek bir tahmin yürütemiyorum, sadece LOTR olmasından mütevellit gözümü kapatıp güvenmekle yetiniyorum. Tabii ki hepsi tanınmadık değil, arada bildiğimiz insanlar da var. Örneğin Nazanin Boniadi, How I Met Your Mother dizisinde Barney’nin yavuklusu Nora olarak bir 10 bölüm kadar oynadı. Morfydd Clark’ı da, hani şu Moffat’ın yazdığı Dracula‘da Mina rolünde görüyoruz, Joseph Mawle ve Robert Aramayo ise sırasıyla Benjen Stark ve Genç Ned  Stark olarak Game Of Thrones kadrosunda gördüğümüz isimler.

Kimin kimi oynayacağını tahmin etmek elbette çok zor. Morfydd Clark’ın Galadriel, Aramayo’nun Elrond, Joseph Mawle’ın Sauron ve Ismael Cruz Cordova’nın Ar-Pharazon olabilmesi şu anlık sağdan soldan duyduğum popüler fikirlerden bazıları. Sizin de fikirleriniz varsa duymak isteriz.

LOTR dizisi hakkında çok az şey biliyoruz ve bu bilgilere de ara ara ulaşıyoruz, heyecan dorukta. Şu ana kadar oyuncular dışında bildiğimiz o kadar az şey var ki. Haritayı ve dizinin Second Age‘de geçtiğini kesin olarak biliyoruz, bir de Tolkien Estate’in diziye karışacağından haberimiz var. Amazon bu konuda ser verip sır vermiyor doğrusu. Biz çok heyecanlıyız, önümüze ne koysalar havaya uçuyoruz valla. Peki ya siz oyuncuları beğendiniz mi?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.