Marvel’s Avengers isimli PlayStation için özel olarak geliştirilen hikâyeli ve co-op Avengers oyununun, resmi hesaplar tarafından yapılan bir açıklamayla çıkış tarihinin ertelendiği bildirildi. Square Enix‘in yayıncısı olduğu ve Crystal Dynamics şirketinin geliştirdiği oyunun 15 Mayıs 2020 tarihinde çıkması bekleniyordu, ancak yapılan açıklamaya göre oyun 4 Eylül 2020’ye ertelendi.

 

Yapılan açıklamayı kısaca özetlemek gerekirse, en iyi “Avengers” deneyimini oyunculara sunmak için çalıştıklarını ve bu efsanevi karakterlerle çalışmanın bir onur olduğunu dile getirmişler. Marvel’s Avengers’ın orijinal bir hikâyeye, ilgi çekici bir co-op moduna ve yıllar boyu yetebilecek bir içeriğe sahip olması konusunda kararlı olduklarını vurgulamışlar. Bu yüzden oyunu yüksek standartlarda ve oyuncuların beklentisini karşılayabilecek düzeyde sunmak için fazladan bir geliştirme sürecine ihtiyaç duyduklarını belirtmişler. Şimdiye kadar alınan geri dönüşlerin değerlendirildiğini ve beklenen süreye de değeceğini belirten Crystal Dynamics şirketi, gecikme için özür dileyerek açıklamayı sonlandırmış.

1

 

Açıkçası bu açıklama, bende oyuna dair olumsuz yönde bir his uyandırmadı. Üç ay gibi kısa bir sürede büyük çaplı görünen bir oyun için kritik değişikliklerin meydana gelmesi pek olası değil. Bu ertelemenin sebebi, olsa olsa bir takım hataların giderilmesi ve optimizasyon açısından bazı düzenlemelere ihtiyaç duyulmasının işareti olabilir. PlayStation’ın yeni neslinin yaklaştığını ve doğal olarak mevcut neslin son demlerini yaşadığımızı düşünürsek, bu durum kabul edilebilir. Çünkü muhtemelen bu yıl içinde çıkan oyunların tamamı yeni nesil konsollar için de çıkarılacak ve bu durumda geliştiricilerin ellerindeki oyunları yeni nesil konsolların teknolojisine uygun bir şekilde düzenlemeleri gerekecek. Bu nedenle de mevcut nesil için geliştirme sürecinde bir takım aksaklık veya gecikmelerin yaşanması mümkün.

Marvel’s Avengers iyi olmasını ümit ettiğim ve “Çıksa da şöyle doya doya bir Avengers oynasak!” dediğim bir oyun. Hatırlatmak gerekirse oyunda Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk, Thor, Black Widow ve Ms. Marvel (Kamala Khan) karakterlerini kontrol ediyoruz. Düşüncesi bile kulağa heyecan verici geliyor. O yüzden iyi çıksın da üç ay sonra çıksın diye düşünüyorum. Umarım bu üç ay beklediğimize değer ve keyifli bir Avengers oyunuyla karşılaşırız.
Sizin bu ertelemeyle ilgili düşünceleriniz ve oyundan beklentileriniz nelerdir? Yorumlarınızı bizimle paylaşın efendim, görüşmek üzere!

Author

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.