Marvel 2015 ortalarına doğru senenin ilerleyen vakitlerinde bir reboot –ki yeri gelmişken söyleyelim, bu tip yeniden açılımlara cümleten reboot denmesini öneriyoruz; relaunch’tur, restart’tır, reset’tir, rebirth’tir, rejuvenation’dur bunlar hep laf-ı güzaf geliyor. Reboot işte, ANAD Marvel da reboot’tu. Bir önceki hikayenin çoğunluğunu almış olsan da, eski bir şeyi cümle toptan silip yeni bir şey koyuyorsan adı reboot’tur işte. İlla ki tüm reboot’lar hikayelere yapılmaz yani, ne kadar saçma?

Öhöm… Pardon, ne diyorduk? Evet, ANAD Marvel’ın geleceği duyurulduğunda biz temennilerimizi sıralamıştık. Onların arasında da “Gözünüzün yağını yiyeyim şu Avengers ekiplerinin sayısını bir azaltın” vardı. Maşallah Marvel, hiç acımadı. Avengers, Mighty Avengers, New Avengers, Ultimates zibillah gibi çöktüler üzerimize. Şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Daha doğrusu, bir tanesini baya bir modifiye etmişler. Sevgili arkadaşlar, New Avengers‘a elveda deyin ve berbat adlandırılmış U.S.Avengers‘la tanışın.

Danielle_Cage_(Earth-15061)_from_Avengers_Ultron_Forever_Vol_1_1_001

Bildiğiniz gibi Sunspot parasıyla kötü bir organizasyon olan AIM’i alıp iyiye çevirmiş;  akabinde de vatanın milletin hayrına açmıştı. Fena bir ekip değildi onun altında kurulan New Avengers; hatta ilk villain’larının Ultimate Reed Richards olması da güzel bir detaydı. Ancak artık işler değişti. Önümüzdeki aylarda yayınlanacak yeni seride, Amerikan devleti AIM’i değiştirip, SHIELD vari bir örgüt yapacak. New Avengers da hükümet destekli, vatansever bir örgüt olacak. Ama meraklanmayın, biraz hicvi olacağı söyleniyor.

Peki ekipte kimler var? İlginç olan da o işte. Ekibin bir bölümü direkt New Avengers’dan devam ediyor: Sunspot, Cannonball, Pod ve canımız Squirrel Girl aynı yerdeler. Onların yanında ise üç eklenti var. Bunlardan biri Red Hulk. Bir diğeri ise yeni bir Iron Patriot. Bu sefer zırhın içinde Rhodes yok, onun yerine Iron Man’e zırhında yardımcı olan Ho Yinsen’in kızı Toni var. Ekibin merkezinde ise gelecekten gelen Captain America var. O da Luke Cage ve Jessica Jones‘un kızı Danielle Cage. Cage’in hikayeleri zaten bir süredir gözüküyordu sağda solda. Bizce en heyecan verici -ve bizi de seriye en cezbeden- eklenti o. Güzel bir kadro olacakmış gibi geliyor bize. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.