Tahmin yapıp doğru çıkmak, muazzam bir his. Affınıza sığınarak biraz kendimi övüyorum; Mevzu Futbol’un son programında “Kalıbımı basarım Modric bir dönen topta uzaktan bize yazacak” dedikten sonra birebir Modric’ten böyle bir gol yemiş olmamız beni çok kıvançlandırıyor mesela. Ama bir yandan, madalyonun öteki tarafı da var. Orası da maşallahlık acı veriyor insanın gururuna. Bir tahmin yapıyorsunuz, çok eminsiniz, ama yanlış çıkıyor. Canlar sıkılıyor. Tatlar kaçıyor.

Benim bu konudaki en büyük günahım Harry Potter serisi bittikten sonra, başrol üstlenen çocuklardan hangilerinin kariyerlerini benzer seviyelerde devam ettirebilecekleri konusunda yaptığım tahmindi. Emma Watson o zamanlar “ben okuluma gideceğim, çok da yükselmiyorum oyunculuk meselesine” demişti, Radcliffe’de klasik çocuk başrol tribine girer, başarısız olur sanmıştım. Ben betimi Tom Felton ve Rupert Grint üzerine oynamıştım. Grint ana üçlünün en yetenekli üyesiydi bence ve Felton’ın kötü çocuk karizması da yürümesine vesile olur sanmıştım.

05 Draco Malfoy

Olmadı. Grint resmen dünyadan silindi, Felton ise Dawn of the Planet of the Apes‘de “hayvanat bahçesinde çalışan Malfoy” rolünü oynadıktan sonra bir yerlerde gözükmedi. İkisi de beni dev yanlış çıkardılar. Ve Felton, en sonunda, bir oyuncu için varılabilecek en kötü noktaya merhaba dedi. The Flash’in kadrosuna katıldı. Kendisine şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, ve “eskiden geek camiasında meşhur olan ama o meşhur eden rolden beridir elle tutulur bir şey yapmadığı için ekmeğini CW’dan çıkartmaya çalışan oyuncular” kervanında Wentworth Miller, Dominic Purcell, Brandon Routh ve John Wesley Shipp ile serinlikler diliyoruz.

Felton ikinci sezonunda önlenemez derecede kötüleşen dizinin kadrosuna geçici olarak değil, tam zamanlı katılıyor. Yani bütün sezon kilit bir karakter olacak. Kendisinin adı, Flash’in CSI departmanındaki iş arkadaşı Julian Dorn olarak verilmiş. Karakterin iyi mi, kötü mü olduğu belli değil ancak… Hadi arkadaşlar, yapmayın, CW dizisi bu. Elbette ki Felton’ı iyi karakter olarak seçecek kadar hayal gücü ve sıradanın tersine gitme eğilimi yok orada çalışan kimsenin. Varsa da Felton’ı iyi çocuk yazarlarsa… E o zaman bir şans veririz illa ki!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.