Öncelikle şu gerçeğin; şu ağır, sert, yaralayıcı ve afsız gerçeğin farkında olmanızı istiyorum: Mamma Mia vizyona bundan yaklaşık on yıl önce girdi. On. Yıl. Neden bilmiyorum, fakat gerçekten Hugh Jackman daha dün Oscar sahnesinde Mamma Mia’nın hasılat rekorları kırmış olmasıyla ilgili şakalar yapmış gibi geliyor bana. Heyhat, gelin görün ki Amanda Seyfried‘in Pierce Brosnan, Stellan Skarsgard ve Colin Firth‘ten hangisinin kızı olduğunu ABBA şarkıları eşliğinde annesi Meryl Streep‘ten öğrenme çabası on yıl önce yaşandı.

Bu yüzden de bir devam filmi geliyor. Yani esasen bu yüzden mi geliyor bilmiyorum; çok da uzayıp kısalmayan bir müzikale neden devam filmi çekilir diye soracak olursanız verebileceğim bir cevap yok. Fakat işte çekilmiş. Kadroyu yukarıda saydıklarımıza ek olarak Dominic Cooper, Julie Walters ve Christine Baranski ile birlikte toplamışlar. Üzerine Streep’in gençliğini oynamak adına Lily James eklenmiş. Bir yere de Cher atıp “buyurun size devam filmi” demişler.

Şu da fragmanı:

20 Temmuz 2018‘de vizyona girmesi planlanan filmin konusu Amanda Seyfried’in hamileliği olacak. Çocuk sahibi olacağını öğrendikten sonra “Yav anam nasıl yaptı bu işleri?” diye soracak olan Seyfried, anası Streep’in geçmişine flashback’lerle uğrayacak. Streep’in geçmişini de Lily James canlandıracak ki, Allah kendisine bin sabır sıhhat versin. Ben en büyük düşmanıma Meryl Streep’in gençliğini oynamasını dilemem yani. Kadın Amerikan sinemasının en iyi ekran aktörlerinden biri lan. Çıta çok yüksekte uçuyor.

Ha ama onun haricinde… İşte Mamma Mia’yı seven bunu da sevecek gibi gözüküyor. Açıkçası bu film ne utandıracak denli kötü olabilir, ne de insanın böğrünü deşip bağırmasına sebep olacak kadar coşku verebilir gibi geliyor bana. Mamma Mia’nın devamı işte. Kadroda saydığımız süperstarlar ABBA şarkıları söyleyip bizi eğleyecekler. Yunanistan’dan çiçek ada manzaraları, 80’lerden elektro-pop, klas aktörler. Çapı çeperi bir film Mamma Mia! Here We Go Again. Benim filmle ilgili söyleyebileceğim şeyler bitti açıkçası… Sizde varsa bir şeyler, aşağıya yazın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.