Bildiğiniz gibi Batman v. Superman duyurulmadan önce, daha doğrusu Warner Bros Marvel’ın paylaşılmış evren başarısına kendisininkiyle cevap vermeye karar vermeden evvel plan ortaya bir Man of Steel 2 çıkartmaktı. Hatta Batman v. Superman: Dawn of Justice bugünki hüviyetine kavuşmadan önce, ilk fikir içinde hasbelkader Batman‘in de olduğu bir Man of Steel 2 yapmaktı. Bugün cümleten biliyoruz ki, böyle bir şey olmadı. DC evreni için ikinci filminin Dawn of Justice olmasına karar verdi, Man of Steel 2 de belirsiz bir vakte ertelendi.

Belirsiz diyoruz, zira DC şu dakikaya kadar filmle ilgili zırnık kıl kıpırdatmamıştı. Hatta o kadar ki, filmin çıkıp çıkmayacağı bile belli değildi, zira film belirli bir tarihe atanmamıştı. Bugüne kadar film kendi köşesinde sessizce birinin kendisiyle ilgili bir aksiyon almasını bekledi. Biz de böyle bir beklenti içerisindeydik. Bir şeylerin yapılmasını da yarımağız bekliyorduk dürüst olmak gerekirse, DC’nin kredisi tükenmişti. Bizi etkilemek için çok doğru bir ilk adım atmaları gerekiyordu. Maşallah attılar.

Matthew-Vaughn-Net-Worth

Collider’ın kaynaklarından edindiği habere göre, Warner Bros ikinci Man of Steel filmini çekmek için an itibariyle Matthew Vaughn ile görüşüyor. Vaughn’ın ismi size tanıdık gelmiyorsa, muhtemelen son on yılda hiçbir çizgi roman uyarlaması film izlemediniz. Bunun başka bir açıklaması yok, zira İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin prodüksiyon partneri olarak başladığı kariyerinde bugüne kadar iki roman, üç de çizgi roman uyarlaması çekti, her biri de ayrı pırlanta gibi işlerdi.

Bu adam Kingsman‘ın o müthiş kilise sahnesini, Kick-Ass‘in nefesi bitmez aksiyon sekanslarını, X-Men: First Class‘in sakin zekasını üretip bize sunmuş adam arkadaşlar. Kağıt üzerinde daha önce ele aldığı karakterler hep zıpkın gibi, şiddete meyyali vallahi keyiften olan insanlar olduğu için Superman’le pek uyuşmayabilir. Ama önemli değil. Çünkü Matthew Vaughn henüz objektif olarak kötü bir film yapmadı. Bu kadar iyi yönetmenler olunca, “uyuşuyor mu?” diye sorulmaz. Sorulacak tek soru şudur: DC Vaughn’a ne kadar kreatif kontrol verecek? 

Bundan sonra, Vaughn – DC anlaşabilirse, Man of Steel 2’nin kaderini tayin edecek yegane soru budur.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.