Buraya kadar çıkan kısmın çok kısa bir özeti: karakteri ana akım medyada popülarize eden, rolünün hakkını on beş yıldır misliyle veren süper insan Hugh Jackman, Wolverine karakterinden emekli olacağını, bundan önce de son bir kez üçüncü Wolverine solo filminde oynayacağını açıklamıştı aylar önce. Ondan sonra da Comic-Con’a çıktı, “Old Man Logan diyorum, başka bir şey demiyorum” diye bir yarı-espri, yarı-ipucu bıraktı, sahneden ayrıldı.

O dakikadan beri biz, Fox bize aksini söylemediği için Old Man Logan’ın üçüncü Wolverine filmi olacağını düşünerek hareket ediyoruz. Tabii burada da kafa karıştırıcı bazı detaylar var. Öncelikle akla gelen ilk soru da, Old Man Logan’daki bazı kritik karakterlerin yerinin nasıl doldurulacağı meselesi. Zira bildiğiniz gibi, Old Man Logan distopik bir gelecekte, artık körleşmiş bir Hawkeye’ın, “son bir iş” için yaşlı ve inzivaya çekilmiş Wolverine’i sürüklemesiyle başlıyor. Ve hikayenin akışında, Hulk çok kritik bir rol oynuyor.

Old Man Logan

Bu iki karakterin hakları da Wolverine 3’ü çekecek olan Fox Studios’da değil. Marvel’da. Bu yüzden de Old Man Logan nasıl olur sorunsalı vardı hep kafamızda. Kim bu konuda çok rahatmış meğerse biliyor musunuz? Mini serinin yaratıcısı Mark Millar. Millar adeta “ya ne alakası var Hawkeye falan, boşverin” diye girmiş, şöyle demiş: “Hikaye için önemli değiller. Wolverine’in yola çıkması ve yanında bir arkadaşı olması önemli. Kör olan Cyclops olabilir, belki vizörü bozulmuştur, gözünü açamıyordur. Hulk yerine de Blob kullanılabilir.”

Millar önce detayları ve strüktürü oturttum, karakterleri sonra ekledim diyor. Bu yüzden de herkesin değiştirilebilir olduğunu savunuyor. Açıkçası ben de aynı kanaatteyim, hatta “vizörü bozuk Cyclops” fikri de gayet ilginç; özellikle Cyclops ile Wolverine arasındaki özel ilişki düşünülünce. Yalnız hâlâ bir sıkıntı var ki, Millar ona değinmemiş: Bu hangi zaman çizelgesinde geçecek? Apocalypse’in ilerisinde mi? O zaman Days of Future Past’te bıraktığımız Logan’dan Old Man Logan’a geçiş süreci “oldu bitti” mi sayılacak? Zira Jackman arada bir X-Men filmi çekmeyecek hiçbir şekilde. Acayip olan o. Onun dışında, Miller dediklerinde haklı bana soracak olursanız. Siz ne düşünüyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.