Her ne kadar Daredevil’i Marvel’ın Batman’i olarak görenler çoğunlukta olsa da, aslında Marvel’ın Kara Şovalye’den rol çalmak için yarattığı çok daha belli olan bir karakter var: Moon Knight. İsminin zaten bu konuda şüphe uyandırıcı olmasının dışında çizgi romandaki genel ton ve anlatım olarak da Batman’e fazlasıyla benzemesiyle bu sıfatı hak etmek için elinden geleni yapıyor kendisi. Bir de kapaklarda verdiği pozlar, araçları, aletleri falan taklidin suyunu çıkartıyor.

Neyse ki kendisinin orijin hikayesi oradan çalıntı değil. Amerika’lı bir hahamın oğlu olan Marc Spector sırasıyla ağır siklet bir boksör, bir deniz piyadesi ve paralı askerdir. Kendisi Mısır’da paralı asker grubuyla görevdeyken bir kazı alanıyla karşılaşır, bu alanda Ay Tanrısı Konsho’nun heykeli de vardır. Neyse, Spector’ın içinde bulunduğu paralı asker ekibi bu kazı alanını soymaya kalkar, orada kazı yapanlardan Dr. Alune “Aman durun” derken bizim askerlerden Bushman tarafından öldürülür, Spector da “Sen ne yaptın?” falan şeklinde onu durdurmaya çalışırken yaralanır.

2929722-1658150_4388_moonknight

İşte oradan geçmekte olan Mısır tanrılarına tapan bir ekip Spector’ı alır, tapınaklarına götürürler. Burada kendisi ölmüşken Konsho der ki, “Sana bir şans daha veririm ama benim kabuğum olacaksın”. Ölmek çok cazip gelmediğinden olsa gerek kahramanımız bu teklifi kabul eder, yaşama döner ve suçla savaşmaya karar verir. Batman çakması olmamak için gümüş kostüm, ay şeklinde bıçaklar -moonarang?- falan, kendisine de isim olarak Moon Knight’e seçer.

Peki bu SKA değil, neden anlatıyorum bu karakteri ben? Çünkü kendisi Marvel’ın Netflix dizilerinin yeni kahramanı olabileceği dedikoduları var. Heroic Hollywood’dan Umberto Gonzales geçtiğimiz günlerde bir web yayınına katılır, sohbetin içeriği Marvel’ın isimsiz üç filmidir, konu döner dolaşır Moon Knight’a gelir, Gonzales der ki “Hoop, Marvel Moon Knight’ı Netflix için hazırlıyor”. Kendisinin dedikoduları genelde doğru çıkma eğilimi gösterdiği için ve Moon Knight’ın Netflix’in tonuna, havasına uygun olması sebebiyle içimizden bir “Hmm…” çektik.

Ne dersiniz geekler? Bir Moon Knight dizisi Netflix’e yakışır mı?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.