Daha önce de söylemiştim, Carol Danvers; yani nam-ı diğer Captain Marvel benim en sevdiğim süper kahraman. Evet, yüce Batman bile ikinci sırada oturuyor benim zihnimde. Bunun farklı farklı sebepleri var, ama en önemlilerinden biri Danvers’ın kendi karakteri. Aynı Batman gibi, Danvers’ın sivil şahsı süper kahraman personasından çok daha ilgi çekici bana göre. Güçlü, karizmatik, kendi şahsi mücadeleleri var ve her şeyden önce, biraz tanır tanımaz neden bir kahraman olduğunu anlayabiliyorsunuz.

O yüzden Kevin Feige sahneye çıkıp 2018’de bir Captain Marvel filmi çıkacağını söyleyince kendimden geçtim resmen. En sonunda favori kahramanım MCU’ya dahil olacaktı. O gün bugündür, konuyla ilgili bir haber bekliyorum Marvel’dan. En önemlisi de Carol Danvers’ı kimin oynayacağı tabii ki. Henüz daha filmin çıkmasına çok var; ama yine de bence dedikodu kazanlarını kaynatmak için hiç geç değil.

Filmin çekimleri muhtemelen 2017’de vuku bulacak. Fakat Marvel genelde filmlerinin oyuncularını vakitlice belirlemeyi seviyor, daha çıkışına iki sene olmasına rağmen Doctor Strange’i açıklamaları gibi. O yüzden bence, 2015 içerisinde Captain Marvel’ın kimliğini kesinlikle öğreneceğiz. O olana kadar, öneri arıyorsa, Marvel’ın dikkatini çekmesi gerektiğini düşündüğümüz 9 aktris var. Müsaadeleri varsa, listelemek isteriz.

Şu şekildeler, buyurun!

 

9. Indiana Evans

Indiana Evans

Artıları:
Kendisi listemizin bonus maddesi. İsmini duymadıysanız bunun bir ayıbı yok, kendisi şu an Hollywood’un çok çeperinde olan bir aktris. 1990 Avustralya doğumlu Indiana Evans, Avustralya televizyonunda Home & Away ve H20: Just Add Water gibi dizilerle orta seviye bir başarı elde etti. Bu kış sezonunda Amerikan TV dünyasına ilk adımını Secrets & Lies ile birlikte atacak. Tipine bir saniye bakmak bile Captain Marvel rolüne ne kadar yakışacağını görmek için yeterli. Üstelik genç olduğundan, Marvel Evans’ın üzerine rahatlıkla gelecek planları da kurabilir.
Eksileri:
Evans’ın en büyük artılarından biri, yani genç oluşu; aynı zamanda en büyük de eksisi. Kendisinin pek bir işini seyretmediğimizden yeteneğini bilmiyoruz, fakat ciddi bir sinema seti tecrübesi bile yok. Chris Hemsworth’ün bile en azından Thor öncesi birkaç filmde ufak rolleri vardı. Bu tecrübesizlik aynı zamanda şu anlama da geliyor: Evans’ın hiç gişe gücü yok. Ant-Man ve Doctor Strange gibi örnekler gösterdi ki, bazen Marvel bilinmeyen karakterlerini satmak için büyük yıldızlarla anlaşabiliyor. Evans bu noktada büyük bir ekside.

 

8. Katheryn Winnick

Katheryn Winnick

Artıları:
Katheryn Winnick fiziksel olarak role çok müsait; önce bunu bir aradan çıkartalım. Vikings’de devamlı lömbür erkeklerin arasında dolaşıyor fakat hiç sırıtmıyor. Bunun tek sebebi fiziksel şeyler değil tabii ki. Winnick aynı zamanda karakter olarak da sahneye bir kuvvet, bir kudret katabiliyor. Aynı zamanda Vikings sağ olsun, geek dünyasının da aşina olduğu bir isim. Yani görece bir tanınırlığı, bilinirliği var.
Eksileri:
Winnick’in en büyük eksisi yaşı. Kendisi film vizyona girdiğinde 40’ına merdiven dayamış olacak. Bu ilk filmi kotaramayacağı anlamına gelmiyor, fakat sonrası için yaşı her geçen filmde daha da sıkıntı yaratacak. Üstüne üstlük kendisinin hiç sinema mazisi de yok. Bu da büyük bir dezavantaj aktris için.

 

7. Jessica Chastain

1134604 - Zero Dark Thirty

Artıları:
Chastain’in yeteneğini konuşmak, aktrise dev bir ayıp olur. Gerçekten. Hiç lüzumu yok. Kendisi iki kere Oscar’a aday olmuş, Altın Küre ödülü almış bir aktris. Uzun süredir ekranda güçlü kadınları oynuyor ve bu yüzden karaktere otomatikman bir karzima da katacaktır. Üstüne üstlük, blockbuster filmlere de Interstellar sağ olsun, baya aşina.
Eksileri:
Gerçekten tercih şansım olsa, rolü ya bir numaradaki aktrise ya da Chastain’e vermek isterim. Ama gelin görün ki Winnick’in problemi onda da var. Chastain de film çıktığında 40’ına gelmiş olacak ve maalesef Captain Marvel, Iron Man gibi yaş kemale erdiğinde de oynanabilecek bir rol değil.

 

6. Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

Artıları:
Sackhoff bu rol için çok ismi geçen aktrislerden biri. Kendisi de aktif olarak rol için lobi yapıyor. Battlestar Galactica sağ olsun, role çok yakıştırılıyor. Bir aksiyon yıldızı olarak tanındı ve üstüne üstlük geek dünyasında da çok seviliyor. O yüzden rol Sackhoff’a gitsin diyen çok kişi var.
Eksileri:
Ama lütfen artık gerçeklerle yüzleşelim. Bizim orada hayran olduğumuz şey Starbuck karakteriydi. Sackhoff’un BSG dışında başarılı tek bir işi yok, bunun da sebebi çok net; kendisi sadece tek bir notadan ses verebiliyor. Marvel’a ne derseniz deyin, başrollerini hep farklı tonlara hükmedebilen aktörlerden seçiyorlar. Sackhoff’un henüz kompleks bir role başarıyla hükmettiğini görebilmiş değiliz.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

18 Comments

 1. dalvadorsali Reply

  Marvel’ın Dc’ye göre avantajı yaptığı doğru castingler olmuştur. O yüzden onların da Emily Blunt’tan başkasına gideceğini düşünmüyorum. Ama Marvel daha önceden iki teklif götürdüğü (bir tanesi Black Widow için, diğerini şuan hatırlayamadım) ve ikisinde de red cevabı aldığı Emily Blunt’ın kapısını tekrar çalar mı orası şüpheli,. Dediğim gibi Marvel’ın, daha doğrusu MCU’nun cast tercihlerine güvenim sonsuz. Emily Blunt olmasa da öyle birini bulurlar ki ”aynen abi aranan kan buymuş” deriz. In Marvel We Trust!!!!

 2. Ruşen Akman Reply

  Emily Blunt’u seviyorum ama MCU’ya Emma Stone’u kazandırmaları harika olur. Şu ana kadar yapılan seçimlerden hoşnutum, Marvel gücünü arttırdıkça önemli isimleri de kendisine çekmeyi başarıyor. Daha çok para kazansınlar da gelecekteki crossoverlara paraları yetsin istiyorum 🙂

 3. alp demirkabız Reply

  katee sackhoff çok başarılı aktris bana göre. başka projelerde yer almamasının sebebi başkaydı. pek bilinmez, kendisi de pek dile getirmez ama kendisi yıllardır ciddi bir hastalıkla (kanserle) mücadele ediyordu. eğer iyileştiyse ve daha iyi hissediyorsa kendisini bu rolde izlemekten büyük zevk alırım.

 4. Enki Bircan Reply

  Benim ilk tercihim kesinlikle Yvonne, bakışları bence hiç de donuk değil, kesinlikle role çok yakışıyor. Dexter yeterli derecede derinlikli, dramatik bir iş bence, daha ne olsun? TV’de takılı kalması konusunda haklısınız, ama Chuck hayranlarının yarısı zaten Marvel’ın da hayranıdır, diğer yarısının filmi izlemesi için de zaten, Yvonne yeter. Artılarını zaten söylemişsiniz ama, özetle; Güzel, genç, Komedi+Aksiyon yapabiliyor, fan kitlesi var, daha ne olsun? Ayrıca Yvonne MCU oyuncularının Nerd HQ’ya gitmesi için bir köprü görevi de görebilir bence, hepimiz Zach’in RDJ’ı, Chris’leri, Jeremy Renner’ı, Benedict Kambırbeybi’yi, hâtta Agents of S.H.I.E.L.D. oyuncularını bile Nerd HQ’da konuk etmesinin ne kadar müthiş birşey olacağını biliyoruz. İkinci tercihim ise benim de Emily Blunt, artıları zaten belli ve say say bitmez, ama onun yaşı da 35 olacak, eksisi yok değil, ilk film 35 dedik, Infinity War’da 36-37, ikinci filmde en az 39 olacak, bu karakterin devamlılığı için kötü, o yüzden Emily’yi her ne kadar istesem de, içimde Yvonne!! Yvonne!! diye bağıran bir ses olduğunu inkar edemem.

  • Tutku Tuzlu Reply

   Nerd HQ nedir? Neden Geek dünyasının en büyük isimlerinin orada bulunması bu isimlere faydalı olmaktadır? (Cidden bilmiyorum, kendimden utanırım eğer çok büyük bişeyse)

   • Enki Bircan Reply

    Zachery Levi, Nathan Fillion ve Alan Tudyk’in düzenlediği, Comic-Con gibi bir olay, dizilerin, filmlerin filan oyuncuları gidiyorlar, insanlarla fotoğraf çektiriyorlar, imza dağıtıyorlar, soru cevaplıyorlar filan, ve bunların hepsi kaydedilip Nerd Machine’in YouTube kanalına koyuluyor. Link :http://www.youtube.com/user/NerdMachineTV

    • Tutku Tuzlu Reply

     Teşekkür ederim cevap için. Ben Nerd HQ’ya köprü olması diyince sanki Marvel oyuncuları oraya girmek istiyo da NerdHQ almıyo sanmıştım. Sen tersi olsa keşke demişsin. Şimdi oturdu. 🙂 Yalnız bu oyuncular zaten nice röportaj, panel vs. veriyolar, çok kritik bişey değil sanki, yanılıyo muyum?

     • Enki Bircan

      Öyle, ama o tür ropörtajlar filan falanda sadece muhabirler, gazeteciler filanın sorularını yanıtlıyorlar, Nerd HQ’da hayranlar filan soru soruyor, ayrıca insanlarla teker teker resim çekiliyorlar filan, Comic-Con’da bile zor bulunan bir şey bu, o yüzdenn bence Nerd HQ önemli 😀

 5. Elif Ulaş Reply

  Olmaz Emma’mı vermem Marvel Spidey’nin haklarını satın alıp Mary Jane rolüne de Emma’yı verecek arkadaş anlamam öyle Sony kabul etmiyor Emma daha yeni Gwen’i oynadı ayaklarını delirtmeyin beni

 6. ilk 3 karakteri alır götürür diğerlerini bilemem ama, yine de üçünden ilk tercihim Yvone’dir. Yvonne ve Emily Bluntun yetenekleri uyuyo bu işe. Emma Stone ne kadar gzel ve popüler olsada ne bileyim mary jane sonuçta bence rol için ihtimal baya zayıf..

 7. Yvonne Strahovski or GTFO!!! Şaka bir yana bence kesinlikle aşkım.. ehem Yvonne Strahovski olmalı başrol. Acayip bomba olur böyle bir şey gerçekleşirse ve Yvonne’de artık beyazperdede de ilerler dimdik bir şekilde. O da olmazsa -ki lütfen olsun- Emily Blunt olsun.

 8. Berkcan Zülfikar Reply

  Dipnot: Katheryn Winnick ve Yvonne Strahovski film tecrübelerine sahiptir biraz araştırın bulursunuz.

  Bu konuda editörümüze katılıyorum Emily Blunt bu role gidebilecek en iyi aday. Yaş konusunu dert etmeyin, Yvonne’nin yaşı da 33. 40’ı geçmediği sürece bir sorun teşkil etmez yani..

 9. Tutku Tuzlu Reply

  1- Katee Sackhoff (Listede çok düşük yer vermişsiniz bence)
  2- Emily Blunt
  3- Yvonne Strahovski

  Yaş durumundan elenenler konusunda hem fikirim.

  Gillian Jacobs’un tek artısı sarışınlığı, başka role yakıştırılabilmesi için bir sebep görmekte zorlanıyorum.

  Peki Emma Stone? Hem de 2. sırada? Yapmayın lütfen. Ben de çok seviyorum kendisini ama Cpt. Marvel nere, Emma Stone nere.. Peggy Carter’ı oynardı, Wasp’ı oynayabilir, saygı duyarım, zorlasan Black Widow’u bile belki yedirirsin ama Ms. Marvel’la en ufak bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

  Adaylardan görüdüğüm kadarıyla kafamızda bambaşka bir Cpt. Marvel imajı var (Ben MS. Marvel serisinden sonrasını okumadığım için benle alakalı olabilir sorun.). Sonuçta Marvel işi olduğu için burada sayılmayan isimlerden birini bulup ortaya mükemmel işler çıkarabilirler. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

 10. Carol Danvers Emma Stone olursa ve bir şekilde (umarım) Spider-Man MCU’ya Andrew Garfield ile dahil edilirse hakikaten garip olur, ama 4 yıl sonra Johnny Storm’u Steve Rogers olarak kabul eden, üstelik Emma Stone’u bir daha Spider-Man’de goremeyecegi için üzülen adamlar (ki büyük bir çoğunluk), rahatlıkla durumu kabulleneceklerdir.
  Uçuk teori: Marvel dahil herkes Emma ile Andrew’in ne kadar iyi anlaştıklarının farkında olduğundan belki Captain Marvel ile Spider-Man ilişkisini Black Cat – Spider-Man benzeri bir şeyler yaparlar. Düşüncesi bile güzel.

 11. Raşit Kaya Reply

  Emily Blunt’ı tartışmıyorum. O olmazsa Yvonne veya Kate lütfen! Emma Stone hem görsel hem duruş olarak bence role uymuyor. Ama Blunt olursa bütün gün halay çekebilirim.

 12. Jennifer Lopez’in de bir süper kahraman filminde oynamak istediğini duymuştum.

 13. Yusuf Akkaya Reply

  Emily Blunt’dan başkasını düşünemiyorum ki kendisinin böyle bir projede yer almak istediğini okumuştum belkide bu siteden tam hatırlamıyorum.. ama dediğiniz gibi ilk aday bence o olmalı gerçekten eksisi neredeyse yok 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.