Azıcık sesimizi duyurabilir olduğumuz için, Türkiye bazlı oyun yapımcıları sık sık kapımızı çalıyorlar yeni projeleriyle. Bu nasıl memnuniyet verici bir şey anlatamam size. Türkiye’nin geek dünyasıyla el ele, hep beraber büyümek kadar keyifli ve onurlu bir şey daha düşünemiyorum o hayatta. O yüzden, her yeni oyuna bir göz atıp, ufak da olsa bir destek çıkmak istiyoruz. Hele ki Steam‘in Greenlight‘ındaysa adı duyulsun, oyları patlasın, oyun Steam‘e girsin istiyoruz.

İstiyoruz, istiyoruz da bazen bizi de aşıp kendi başlarına yeşil ışığı yaktırıyorlar Steam‘de! Voidrunner da öyle bir oyun, bize mail ile ulaştı, biz daha yetişemeden kendi ışığını kendi yaktı. Bravo!

Oyun bir “uçuş refleks” oyunu olarak tanımlanıyor ve İsmail Kemal Çiftçioğlu tarafından geliştiriliyor. Anladığımız kadarıyla oyunun ana amaçlarından biri uzay gemimizi bir rota üzerinde yönlendirip, bir yandan engelleri atlarken, bir yandan da rakiplerle uğraşmak olacak. En azından ilerleyen zamanlarda oyuna eklenecek Online Deathmatch ve Co-Op modlarının ima ettiği şey bu.

voidrunner_screenshot_04

Bu bile kağıt üzerinde zaten yeterince eğlenceli duruyor, bir de oyunun çok acayip yanları var. Örneğin, bir kere oyun Unreal Engine 4 sağ olsun inanılmaz gözüküyor. Gerçekten muazzam. Hani yüksek çözünürlüklü görüntülerini alıp direkt ekran görüntüsü yapasımız geldi fütursuzca. Üstüne üstlük bir de bu grafikler Oculus Rift de destekliyorlar. Yüksek hızda uzay yarışını sanal gerçeklikle deneyimlemek? İnsanın ürperesi geliyor. Ama ürpermiyor. Tam ürperecekken bir Steam Sale geliyor!

İnşallah Voidrunner artık görmeye alıştığımız “haydi bir gaz ile eş dost hoppa!” diye başlayan ama sonu bir sessizliğe gömülen öykülerden biri olmaz, bu başarıyı hak ediyor. Can-ı gönülden istiyorum bunu. Oyun şimdiden harika gözüküyor, umarız oynanışı da, sürükleyiciliği de göründüğü kadar şahane olur.

Siz de kendi fikrinizi oluşturmak istiyorsanız Voidrunner’ın internet sitesine ya da Steam sayfasına gidebilir, oyunun Facebook sayfasına bir layk basabilir ve son güncellemeleri Twitter sayfasından takip edebilirsiniz. Biz o sırada aşağıya videoyu yerleştiriyoruz, ikinci sayfaya da mis görselleri basıyoruz. Buyurun!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

  1. alp demirkabız Reply

    uyan ey gözlerim gafletten uyan <3 şair burda trailerı izleyenlere sesleniyor

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.