Marvel ofisinde stratejik kararlar verilirken orada olmak istiyoruz. Iron Man ile başlayan Marvel Cinematic Universe planları, The Avengers’la kapanan birinci fazıyla gelmiş geçmiş en hasılat getiren film serilerinden biri hâline geldi. Artık onlar için mesele “Hangi karakteri sinemaya taşısak risksiz olur?” değil, daha ziyade “Canımız hangi karakteri sinemaya taşımak istiyor yahu?” sorusu.

guardians-fo-the-galaxy-image-concept-art

Bu sorunun cevabının da verildiğini iddia ediyor SchmoesKnow. Daha önceden de bu tip dedikoduları isabetli bir biçimde yayınlayan siteye göre Marvel Cinematic Universe’in üçüncü faz planı belli. Bu sene Captain America: The Winter Soldier ve Guardians of the Galaxy ile ikinci fazın ara filmlerini kapatıp 2015’te ana yemek The Avengers: Age of Ultron‘a geçecek olan Marvel Cinematic Universe üçüncü fazda görünüşe bakılırsa başlangıç serilerini toparlayacak.

Senede iki film strüktürüne uzun süredir biat eden Marvel, SchmoesKnow’un iddiasına göre Ant-Man ile başlayacak üçüncü fazı şimdiden doğrulanan Thor 3 ve Captain America 3’ün haricinde Doctor Strange ile dolduracak. Thor 3 ve Captain America 3 eğer 2016’da çıkarsa, bu Doctor Strange ve Avengers 3’ün 2017’de geleceği anlamına geliyor.

Marvel-Cinematic-Universe

 

İddiaya göre Marvel Thor 3 ve Captain America 3 defterlerini üçüncü fazda kapatacak ve dördüncü fazda Ant-Man 2, Guardians of the Galaxy 2 haricinde, Black Widow, Black Panther ve Inhumans gibi yeni filmlere yoğunlaşacak. Hatta tek başına bir Hulk filmi de dördüncü faz için masada konuşulanlardan.

Buradaki sorun şu, Marvel insanların artık “Avengers” diye bildikleri Iron Man, Captain America, Thor üçlüsünü nasıl emekli edecek? Sanıyoruz bu mesele biraz Guardians of the Galaxy ve Ant-Man’in başarılarına bağlı olacak. Eğer bu iki film kitleleri ikna ederse, Avengers 3‘te yeni neslin alttan gelişini seyrederiz. Yok edemezse, yapacak bir şey yok, fellik fellik kontrat yenileme çabalarına girmeleri gerek.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.