Hatırlarsanız geçtiğimiz sene Comic-Con’da, Marvel art arda dizi haberleri yağdırmıştı üzerimize. Hem bu haberlerin bizde yarattığı heyecan ve beklenti hem de içimizi kasıp kavuran merak duygusuyla yeni haberler bekledik sürekli. Marvel da bu bekleyişimizi bitirmek istemiş olacak ki dün geceki Super Bowl’un alametifarikalarından olan dizi ve film reklamlarında verdi coşkuyu. Birkaç farklı sahnesiyle bizi heyecanlandıran Black Widow fragmanı şöyle dursun Marvel’ın televizyon dünyası için hazırladığı büyük toplar: The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision ve Loki dizilerinin bir arada toplandığı fragmanı bende heyecan seli yaşattı! O yüzden hiç daha fazla lafı uzatmıyorum ve hemen sizi fragmanla baş başa bırakıyorum.

Fragmanımız Anthony Mackie’nin bir ağaca saplanmış Captain America kalkanını çıkarma sahnesiyle açılıyor. Bu noktada Falcon’un, Captain’ın bıraktığı emanete lâyık olmak için antrenman yaptığını görüyoruz. Daha sonra ise Bucky ve Baron Zemo’nun birbirlerine atarlı giderli baktıkları sahneye geçiyoruz. Hatta Bucky çok havalı bir şekilde tehditvari bir hareketle Baron Zemo’nun önünde kurşunları elinden yere bırakarak çok güzel bir sahne yaşatıyor bizlere. Daniel Brühl’ün Captain America: Civil War filminden sonra Baron Zemo’nun üstüne çalıştığını, daha tehditkar bir kötü adam olduğunu daha şimdiden hissettim açıkçası.

Wanda ve Vision tarafına geldiğimizde ise artık kelimenin tam anlamıyla koltuğunun kenarını ısırıyordum. Vision’ı kaybetmenin acısını yaşayan Wanda’nın, yaşadığı o delilik hallerini bize aktarmaya çalışan fragman bunu çok iyi başarmış. Wanda’nın Vision’ı yeniden yaratarak evlilik hayatı sürdürdüğü bu sahneler, Scarlet Witch’in o ikonik çizgi roman kostümünü de göstermesiyle çizgi roman seven bizlerin kalbini adeta fethetti! Benim aklımdaki tek sorun Elizabeth Olsen’in o delilik hallerini biraz fazla “tatlı, saf, ne olduğundan habersiz” gibi oynamış gibi duruyor olması. Bu ilk bölümler için tamam olsa da bütün sezon bu şekilde izlemek biraz yorabilir gibi. Yine de bunlar şimdilik benim küçük endişelerim.

Ve tabi ki “Assolistler en son çıkar” sözüne uygun olarak fragmanın en sonunda çıkan Loki… Yani tamam, Loki’nin geri dönmesi hem Marvel’da hiçbir ölümün değerli olmadığını bir kez daha kanıtlıyor hem zaten mahvolmuş zaman çizgisini iyice bozuyor ama Tom Hiddleston’ı “I’m gonna burn this place to the ground” derken görmek de insanı bir mutlu ediyor be! Her şey bir kenara, bir kez daha Loki olarak onu izleyecek olmak aşırı keyiflendiriyor beni.

Marvel’ın dizilerinin birleştiği fragmanı siz nasıl buldunuz? Sizin yakaladığınız detaylar, sevdiğiniz ya da sevmediğiniz şeyler var mı? Yorumlara yazın biz de bilelim.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.