İyisiyle kötüsüyle The Falcon and The Winter Soldier’ı da bitirdik. Bize yepyeni karakterler tanıtan, daha önce gördüğümüz eski karakterlerle buluşturan ve MCU içerinde birçok potansiyel hikâyeye kapı açan diziyi izlerken bazen burun kıvırsak da genel olarak beğendik. Ben de bugün, final bölümünü izlediğinizi düşünerek artık spoiler sayılabilecek müjde vermeye geldim. Hazırsanız müjdem geliyor: Marvel, Captain America serisinin dördüncü filmi için şimdiden düğmeye bastı!

The Falcon and The Winter Soldier ile ilgili konuşulacak, tartışılacak çok şey var. Nitekim daha önce konuştuk ve muhtemelen konuşmaya da devam edeceğiz. Dizide beğenmediğimiz, eleştirdiğimiz şeylerin yanı sıra beğendiğimiz birçok öğe de yer alıyordu. Bu beğendiğimiz şeylerin en büyüklerinden bir tanesi, özellikle final bölümüyle beraber tabii ki Anthony Mackie ve onun canlandırdığı Sam Wilson’ın Captain America olma yolculuğuydu. Bu yolculuğun finalinde bir de Wakanda’dan muhteşem bir kostüme kavuşan Sam Wilson’ın artık kendi Captain America filmi için her şey hazırdı. Sanıyoruz ki tam olarak da bu yüzden, dizinin sezon finalinin ardından çok az bir zaman geçmişken Captain America’nın dördüncü filmi için hazırlıklara başlandığı öğrenildi. The Hollywood Reporter’ın özel olarak hazırladığı habere göre Marvel’ın çalışmalara başladığı filmin senaryosunu yazacak kişi bile belli. Ve bu bahsettiğimiz kişi, The Falcon and the Winter Soldier dizisinin senaristi, Malcolm Spellman’dan başkası değil.

Açıkçası Sam Wilson daha kalkanı ilk aldığında, artık çok daha büyük tehditlerin olduğu Marvel evreninde nasıl hayatta kalacağını merak ediyordum. Yani Steve Rogers’ın bile süper asker serumu yardımıyla zar zor başa çıktığı, hatta çıkamayıp birçok kez ölümle yüz yüze geldiği Marvel evreninde, Sam Wilson’ın pek bir şansı olamayacağını düşünüyordum. Fakat özellikle The Falcon and The Winter Soldier’ın sezon finali bölümüyle beraber Sam Wilson, hem kalkanı hem de yeni kostümüyle beraber oldukça iyi bir iş çıkardı ve bana Marvel evreni için o kadar da kolay lokma olmadığını gösterdi. Havada süzülen bir Captain America’nın, kalkanı ile beraber yaptığı dövüş kareografileri ise bu karakteri çok daha fazla izlemek istememe neden oldu. Bu yüzden Captain America’nın dördüncü filmi için heyecan trenine bindim, sizi bekliyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili Geekler Sam Wilson’ın, Captain America olması hakkında? Sizce de yeni kostümüyle beraber tam istediğimiz gibi olmadı mı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

3 Comments

  1. final bölümü cok kotuydu bence. sadece anthony mockie nin sahneleri iyiydi. martha gibi olmasa da baya bi sacmalik var.

    • Bir karakterin hem dizisini hem filmini yapmak ne kadar gerekli, madem anlatılacak bir hikaye var dizinin yeni bir sezonu kullanılamaz mı? Bu tür adımlar şu an için bana Evren’de güçlü ve güzel adımlar değil de disney+ ve sinema arasındaki bağı seyircilere “yedirmeye” çalışmaları gibi geliyor ki şu noktada bunu yapmak da zorundalar herhalde.
      Gene de marvel filmidir at sepete..

  2. Çok önemli bir noktayı kaçırmışsınız. Chris Evans ile tekrar oynaması için görüşüyorlar ve anlaşmaya yakınlarmış. Evans da dönebilir 4. film ile. Yüzbaşı Amerika olarak dönecek demiyorum ama ona dikkat ne olarak döneceğini daha bilmiyoruz tabii ki.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.