Marvel’ın yetkili tüm ağızlarının Infinity War ve Avengers 4’ün duygusal bütünlüğünü korumak adına takındıkları ketum tutumun yavaş yavaş izleyicinin gözüne bakarak yalan söyleme noktasına gelmesinden ben şahsen biraz rahatsızım. Siz? Gerçekten politikacıya döndüler çünkü. Bir yandan inanılmaz yuvarlak konuşuyorlar ve siz üç ay sonra “Şunu demedin mi birader?” diye sorsanız “Ne alakası var, şu olabilir gibi düşündüğünüzde bu oluyor dedim” diye çirkefleşecek gibiler.

Bir yandan da gerçekten insan okurken zekasını ayaklar altına alınmış gibi hissediyor. Bu konudaki son perde de Avengers: Infinity War yönetmenleri Joe ve Anthony Russo’nun The Huffington Post’a verdiği bir röportaj esnasında yaşandı. Anthony Russo, şunu dedi:

Olay şu, bence insanların aklında tutması gereken şey MCU’da her şeyin mümkün olduğu. Sadce kenarda bir devam filmi kayıtlı duruyor diye… insanlar tabi filmlerin çizgisel olarak ilerlemesine alıştılar. Bu her zaman böyle olmak zorunda değil. Hikayenin gidebileceği çok fazla yenilikçi yer var.”

Biraderi Joe da şöyle ekledi:

Guardians 2 ve Infinity War arasında dört yıl var. Bu çok uzun bir süre ve anlatacak çok fazla Guardians hikayesi var. Anthony’nin dediği gibi, her şeyin çizgisel bir biçimde ileriye gitmesini beklemeyin Marvel evreninde.”

Russo Brothers

Yav yamam da siz bunu neden söyleme ihtiyacı hissediyorsunuz ben onu anlamıyorum ki? Bunu birkaçtır da dile getiriyorsunuz yani. Ne anlamı var? Markus & McFeely çıkıyor “Ölenler gerçek” diyor, ötekisi çıkıyor “Black Panther’ı T’Challa’sız çekebiliriz” diyor. Bütün bunların sonunda Avengers 4 beklentimiz artmıyor bizim. Avengers 4’e duruşumuz sertleşiyor. Çünkü ben sinema salonundan çıktığım gibi “E Spider-Man’in devamı açıklandı, demek ki geri gelecekler” diye düşündüm, bir senedir de geri geleceklerini kabulleniyorum.

Yalnız Russo biraderler bana bir defa daha “Ne olacağı belli olmaz” çekerlerse, “Harbiden geri gelmeyecekler mi lan?” diye inanırım. İnanırsam da geri getirdiğinizde yüzünüze tükürürüm yalnız. Ne saçma sapan bir yaklaşım bu arkadaş ben anlamıyorum ki? Kime ne faydası var bir süredir yaşanan bu “Hiçbir şey belli olmaz” başlıklı basın turunun?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.