Burada aylardır 2018’de vizyona girecek olan Captain Marvel filmiyle ilgili oyuncu tahminlerimizi, niyetlerimizi ve arzularımızı paylaşıyoruz. Çünkü, daha önce de söylediğim gibi Carol Danvers benim gönlümde başka bir yere sahip. Bu yüzden Marvel’ın ona el atacak olması, en sonunda beyaz ekrana taşıyacak olması beni şahsen deliler gibi heyecanlandırıyor. Benim için bu kadar özel bir karakteri de, özel bir oyuncunun oynadığını görmek istiyorum hâliyle.

Captain-Marvel-Movie-01-1

Bizi takip edenler bilirler, bir süredir görgüsüzce bu rol için en doğru kişinin Emily Blunt olduğu yönünde çapsız bir kampanya yürütüyoruz. Sesimizi Marvel casting ajansına duyurmak gibi bir duruma sahip olmadığımızdan, bizimkisi bir temenni sadece. Ama Blunt’ın özellikle Edge of Tomorrow’da ortaya koyduğu performanstan sonra, bir hayli güçlü bir temenni. Hatta o kadar ki, şu güne kadar başka herhangi bir isme okey olabileceğimizi düşünmemiştik. Ama sonra, birileri Rebeca Ferguson dedi.

Kariyerindeki ilk çıkışını The White Queen’de kendisine Altın Küre adaylığı getiren Elizabeth Woodville rolüyle yapan İsveçli aktris Ferguson, 2014 senesinde Hercules filminde de oynamıştı, ama asıl patlamasını bu sene Mission Impossible: Rogue Nation filmiyle yaptı. Eleştirmenler tarafından övgüler alan filmde Ilsa Faust karakterini oynayan Ferguson, bu tip duyumların güvenilir kaynağı Heroic Hollywood’a göre Carol Danvers rolü için Marvel’ın listesinde bir numarada.

The White Queen 2013

Her ne kadar Emily Blunt’a hâlâ gönlüm kayıyor olsa da, Marvel’ın Ferguson’ı niye tercih ettiğini anlamak güç değil. Rogue Nation’da –aynı Edge of Tomorrow’da Emily Blunt’ın yaptığı gibi– baya sağlam ve karizmatik bir aksiyon rolü kotaran Ferguson, kariyeri yükselişte bir aktris ve fiziksel olarak da Carol’a gerçekten inanılmaz benzeyen bir yapısı var. Zaten daha önce süper kahraman filmleriyle de flörtleşmişti kendisi. Gambit için başrol ona teklif edilmiş, fakat kendisi The Girl on the Train filminde bir rol kabul etmişti. Açıkçası olursa, iyi olur diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.