Geçtiğimiz gün Marvel’ın en son dizisinden yaşam belirtileri nihayet geldi diye bir başlık attığımızda, yazdan beri muhabbeti “ABC yeşil ışığı verdi, yok yok vazgeçti, ya da yok lan tekrar dönüş yapmışlar meseleye?” kıvamında devam eden Most Wanted’ı kast etmiştik. Altında müdavimlerimizden Enki “Lan nihayet yaşam belirtisi geldi deyince Iron Fist sandım” demiş. Hakikaten de böyle düşünmek gayet doğal. Doğal olmayan, bu yorumun üzerine çat diye Iron Fist’ten haber gelmiş olması. Allah’tan başka bir şey dileseymişsin Enki?

Hatırlayacaksınız bir ara Punisher dizisinin Marvel-Netflix ortaklığına bir noktadan sıkıştırılacağı dedikoduları dolanmaya başlayınca, onların yanında bir de bu yeni Punisher dizisinin takvimde Iron Fist’in yerini alacağı, Iron Fist’in de iptal olacağı muhabbetleri peydah olmuştu. Şimdi hiçbir şey değilse, böyle bir şey olmadığını yüzde yüz doğrulayacak konumdayız. Zira Entertainment Weekly ve That Hashtag Show’un haberlerine göre, dizinin başrolü için imzalar atıldı. Danny Rand’imiz Finn Jones.

Mandatory Credit: Photo by Gregory Pace/BEI/BEI/Shutterstock (3659665dj) Finn Jones 'Game of Thrones' Fourth Season premiere, New York, America - 18 Mar 2014

Bu haberle ilgili ilk tepkiniz “Finn Jones kim?” olabilir, gayet de doğal. Muhtemelen aktörü tanımıyorsunuz, zira kendisinin birkaç İngiliz pembe dizisinde küçük konuk oyunculuk yapmak haricinde kayda değer bir işi var. Ama işte o işi, dünyanın en popüler dizisi olduğu için, muhtemelen karakterini söyleyince tanıyacaksınız. Jones, Game of Thrones’da Renly’nin aşığı, Çiçekler Şövalyesi Ser Loras Tyrell’i canlandırıyordu.

Şimdi buradaki ikinci soru da, “Finn Jones bu karaktere uygun mu?”. Açıkçası tip olarak inanılmaz uygun bana soracak olursanız. İlk duyduğumda “Yuh lan n’aptınız?” deme eğilimindeydim, ama sonra adamın gerçek hâli tavrına baktım biraz. Gerçek hayattaki tipi Danny’ye uyacak şekilde. Daha da önemlisi, normal karakteri Loras’tan çok uzak. Yani adam rol de kesebiliyor. O yüzden, benim içime sindi bu karar. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.