Agents of SHIELD’ın kış aylarında toptan aramızdan ayrılıp, yerini Agent Carter’a bırakmasına ben inceden kıl olmaya başladım. Zira gerçekten yani, iki aylık bir ara veriliyor diziye. Aslında meseleye “senede 11’er bölümlük iki sezon çıkıyor” diye dolu tarafından bakmak da mümkün, ama insanoğlu maymun iştahlı, ben o aradaki iki ayda da bölüm istiyorum. Çünkü yani, bakın mesela, en son Mockingbird’e noldu, Lance neredeydi hiçbir şekilde hatırlamıyorum.

Niye bu bir mesele oluyor peki? Zira onların yeni dizisiyle ilgili elimizde ilk defa bir bilgi var. ABC, bizim Slashfilmde gördüğümüz bir sinopsis yayınlamış. Biz ikazımızı yapalım, sinopsis bu dizinin genel konusunu anlatıyor, eyvallah, ama ileride çekilecek bir dizinin genel konusunu anlatıyor. Muhtemelen de SHIELD’ın üçüncü sezon sonrasında geçecek. O yüzden, SHIELD ile ilgili potanisyel spoiler’ları içerme ihtimali bir hayli yüksek. Biz uyaralım! Metin şöyle:

Mockingbird Hunter

İki eski casus, eski karı-koca Lance Hunter ve Bobbi Morse, kaçıştalar. Arkadaşları yok, SHIELD yok ve kafalarına konulmuş ödülü kapmak isteyen bol sayıda düşman. Birbirlerinden başka hiç kimseye güvenemeyen Bobbie ve Hunter, serveti kadar düşmanı da bol olan serseri maceraperest Dominic Fortune ile huzursuz bir ittifak kurarlar. Dominic onlara yardım etmeyi kabul eder, tek şartı da kendi planını ilerletmeye yardımcı olmalarıdır. Bu iki kahraman, kendi hayatlarını riske eden komployu ortaya çıkartmaya çalışırken, ihtiyacı olan herkese yardımcı olacaklardır.”

Dominic Fortune, Marvel evreninde olan bir karakter. Howard Chaykin’in yarattığı kahraman, 1930’ların Errol Flynn tarzı göğsü açık, gözüpek, bıyığı kaytan kahramanlarına benzer tipte bir adam. Paralı asker, ama kötücül değil illa ki. 2009’da Marvel kendisine bir MAX serisi döşemişti. Daha da önemlisi, 2010’da Hawkeye & Mockingbird serisinin yardımcı karakteriydi. Onun varlığı Most Wanted’ın biraz da olsa o hikayeye öyküneceği anlamına gelebilir mi? Göreceğiz. Her halükarda, bu sezonun sonuna doğru Hunter ve Morse’a bir komplo yapılmış olacak, orası kesin. Acaba ne? Kimden? Ay hadi geri dön de şöyle ağız tadıyla bir izleyelim seni be SHIELD!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.