Eğer birkaç sene önce sinemada Pacific Rim’i izleyip, acayip gaza geldiyseniz; o evrende geçen başka hikayeler, yeni Kaiju’larla kapışan yeni robotlar izlemek istediyseniz; muhtemelen son üç seneniz büyük acılar içerisinde geçti. Zira film çıkışından itibaren Universal’ın karar verme mekanizmalarında dev infiallere sebebiyet veriyor. Bir gün Pacific Rim 2’nin var olacağı bir dünyaya uyanıyoruz, bir gün sonra o ihtimal kayboluyor.

En son, hatırlayacağınız üzere Universal önce Del Toro’ya ultimatom vermiş, “Senin çok istediğin Hellboy III’ü yaparız, ama önce Pacific 2 çek bize” demiş, akabinde sonra da bir şekilde vazgeçmiş, projeyi askıya almıştı. Del Toro iptal olmadığını iddia edince, biz de onun güzel gönlüne ve iyimserliğine hayran olmuştuk, ama adam haklıymış. Gerçi, hoş, sonuçta biraz da kötümser olsaymış iyi edermiş.

Pacific Rim

Zira evet, Pacific Rim 2 tekrar, eğer Universal bu kararından da caymazsa, vizyona girmek üzere koşusuna başladı. Yalnız Deadline’ın haberine göre, bu filmin yönetmenlik koltuğunda Del Toro olmayacak. Pacific Rim 2’yi Steven S. DeKnight çekecek. Kendisinin ismi muhtemelen kulağınıza tanıdık geliyordur. Zira DeKnight, Buffy ve Angel çıkışlı olmasının yanı sıra, Spartacus dizisinin yaratıcısıydı ve Daredevil’ın da çok övülen ilk sezonunun patronuydu.

Guillermo del Toro’nun filmde sadece yapımcılık rolü üstleneceği belirtiliyor. Bunun Universal taraflı bir karar olduğunu pek düşünmüyorum açıkçası. Muhtemelen Del Toro daha günbegün yönetim yapmak istemedi. Hikayeyi yazıp, DeKnight’a teslim edecek. DeKnight da bu dünyalara uzak olmayan bir adam. Whedon çıraklarından. Rüştünü de Spartacus ve Daredevil ile ispatladı zaten. O yüzden, fena olmayan bir gelişme gibi bu. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.