Geekliğin şanındandır karakter kapıştırmak. Gerçekten. Ben şu yaşıma kadar henüz herhangi bir geek muhabbetinin bir noktada, bir aşamada “Abi peki Thor mu döver Pikachu mu?” alakasızlığından dahi kendini esirgeyen bir versus muhabbetine gelmediğini görmedim. Her gün külliyatımıza yeni kavgalar katıyoruz. Bunlardan bir bölümü efsane oluyor, üzerine filmler çekiliyor; Godzilla vs. King Kong gibi. Bazıları ise sadece fantezilerde yaşıyor. Thor vs. Pikachu gibi.

MATT DAMON returns as the trained assassin Jason Bourne for the latest showdown in "The Bourne Ultimatum". Now, Bourne has only one objective: to go back to the beginning and find out who he was and who created him.

Ama bunların çok az bir kısmı işin mutfağından kişiler tarafından böyle fiştekleniyor. Mevzubahis karakterlerimiz, Jason Bourne ve bu tip versus kavgalarının sık aranan ismi Batman. Bu ikilinin aslında pek çok ortak noktaları var. İkisi de insanlar, ama azman insanlar. Taktik zekaları ikisinin de çok yüksek. Yakın dövüş konusunda uzmanlar ve elbette, iki çocukluk arkadaşı tarafından canlandırılıyorlar: Matt Damon ve Ben Affleck.

Hâl böyle olunca, E! News da asisti görmüş, gole koşmaya başlamış ve Matt Damon’a “kim alır, Batman mi Bourne mu?” diye sormuş. Damon çok net. “Jason Bourne Batman’i döve döve beter eder, manyak mısınız? Bir kere önce bir Superman’le kapışacak. Bakalım, onu yensin, belki ondan sonra Jason Bourne’a kafa tutabilir.

Batman vs Bourne

Ne yalan söyleyeyim, ben bu kapışmayı çok sevdim. “Hazırlıklıysa Batman alır” diye bir gerçek var, ama Bourne da hazırlıklı bir adam. Dünyanın en stratejik kavgası falan olabilir, ve seyirliği inanılmaz keyif verecektir. Çıkar bir yol da göremiyorum dürüst olmak gerekirse. DC! Green Lanter’ı Star Trek’e peşkeş çekeceğine git Universal ile görüş, Bourne vs. Batman çizgi romanı çıkarttır. Bak yok satar, söylemedi deme sonra!

PS: Bu arada harbiden, şaka bir yana. Thor vs. Pikachu? Kim alır?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.