Matt Reeves’in Batman filmini artık bilmeyeniniz yoktur sanıyorum. Başlangıcından bugüne kadar yönetmeni, yazarı, başrol oyuncuları, hikayesi, kötü adamı hatta ışıkçına kadar her şey en az iki kere değişti. Biz artık ümidi kesmeye başlamışken Mat Reeves’in arka arkaya yaptığı oyuncu seçimleri filme duyduğumuz merak duygusunu iyiden iyiye arttırdı. Yine de filme dair elimizde tek bir somut şeyin olmayışı acaba bu filmde mi çekilmeden iptal edilecek sorularını akıllara getiriyordu ki bugün Matt Reeves, Robert Pattinson’lu yeni Batman’den ilk görüntüleri internete saldı!

Her ne kadar bu görüntülerden önce birkaç tane Robert Pattinson’un Batman çekimlerinden sahne gördüysek de bu, ona kostümle ilk bakışımız. Gördüğümüz bu hayran fotoğraflarında Bruce Wayne’imiz ağzı yüzü kapalı bir şekilde motora binerken karşımıza çıkıyordu. Mat Reeves ise sanırım bu çözünürlüğü düşük fotoğrafların yayılmasından sıkılmış olacak ki “Abi durun Batman görecekseniz ben size Batman göstereyim” diyerek yeni Batman’in test çekimlerini bizlerle paylaştı.

Şimdi hiç yalan söyleyemeyeceğim; görüntülerden bir şey çıkarmak, iyi olmuş, kötü olmuş demek çok zor. Yine de Ben Affleck’in kullandığı tek parça kostüm yerine Robert Pattinson’un kostümünün daha metalik ve birkaç kısımdan oluştuğunu görüyoruz. Göğüsteki Batman logosu zayıflamış ama bu sefer de tek bir parçadan oluşmak yerine iki ayrı bıçak ya da hançerin birleşmesinden meydana gelmiş gibi. Öte yandan pelerine bir de yaka kısmı eklenmiş gibi gözüküyor. Sanırım hoşuma gitmeyen tek şey maske ama ona da şimdilik sesimi çıkartmayacağım…
Dediğim gibi bunlar daha test çekimleri. Belki de bu kostüm daha kaç tane farklı versiyonla çıkacak ama yine de genel olarak Robert Pattinson’un Batman’i hakkında bize bir fikir vermesi açısından önemli. Ve bir şey diyeyim mi? Güzel gözüküyor lan! Valla bak.

Ben Affleck ilk çıktığında uzun yıllar boyunca Batman’lik yapmış, Jason Todd’u ölmüş ve artık hayattan yorulmuş bir Batman’in mükemmel bir portresini ortaya koymuştu. Kirli sakalı, hareketleri, sesiyle bunu bize harika vermişti. Ama şimdi Robert Pattinson’un sinek kaydı traşlı, genç Batman’ine bakarken yeni yeni süper kahramanlığa soyunmuş, genç bir Bruce Wayne izleyecek gibi hissediyorum ve bundan mutluyum. Tek düşüncem eğer Batman Begins gibi bir hikaye ile başlayacaklarsa bu kadar kötü karakter biraz fazla değil mi? Ama tabi bunların nasıl kullanılacağını yine ilerleyen zamanlarda izleyip, görüp ona göre yorum yapmak çok daha doğru olacak.

Robert Pattinson’un Batman’i hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce güzel olmuş mu? Yorumlara gelin de biraz Batman konuşalım özlemişsinizdir.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

4 Comments

  1. Philetaerus Reply

    Filmde sanki birkaç alternatifli kostüm olacak gibi duruyor, bu da onlardan biri bence. Göğüsteki sembolün de silah olarak kullanılacak bir aparat olduğunu düşünüyorum…

  2. eroslopez23 Reply

    İlla Bruce Wayne mi olacak? Öyle bir duyuru vs var mı? Belki de Damian Wayne’dir. Yine de, dünyanın en harika senaryosu bile olsa dilerim ki bitiremezler filmi. Batman bu tip bir zulüm görmemeli.

  3. bilalgnd00 Reply

    Maske Daredevil a çok benziyor. Umarım göründüğünden daha iyidir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.