Kick-Ass filmlerini nasıl buldunuz? İlki güzel ama ikincisi “eh” mi?  Eğer öyleyse ilk filmin yönetmeni, yazarı ve prodüktörü Matthew Vaughn ile aynı fikirdesiniz demektir. Matthew Vaughn son dönemde geek camiasına kendisini fazlasıyla kanıtlamış bir isim. Kick-Ass dışında yine yazar-yönetmen olarak görev aldığı X-Men: First Class ve Kingsman‘ı saysam yeterli olacaktır herhalde. Dolayısıyla kendisinin kafasına koyduğu bir iş olduğunda, o işe gözler kapalı güvenmek büyük bir risk olmayacaktır.

Kendisi Yahoo Movies’e verdiği röportajda bir Hit Girl orijin filmi çekmeyi planladıklarını söylemiş. Biraz daha detaya inelim. Ünlü yönetmen, katıldığı söyleşide soru-cevap şeklinde kendisine yeni bir Kick-Ass filmi çekmeyi düşünüp düşünmediği ve Kick-Ass markasının (Yazar burada franchise’ı çevirdi) son halinden memnun olup olmadığı soruldu. Kendisi de son derece dürüst bir şekilde markanın halinden elbette memnun olmadığını ve Hit Girl ve Big Daddy’nin filmdeki hallerine nasıl geldiklerini konu alacak bir film üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu şekilde Kick-Ass 2’nin aldığı olumsuz tepkileri bertaraf etmeyi ve insanlara Kick-Ass markasını yeniden sevdirmeyi amaçladıklarını, daha sonrasında Kick-Ass 3’ü çekmeyi düşündüklerini söyledi.

hitgirl2

Açıkçası iki filmin de en başarılı karakteri Hit Girl’dü benim nazarımda. Dolayısıyla bu fikir bana çok cazip geliyor. Hatta Nicolas Cage’in oynadığı ve izleyip başarılı bulduğum son rollerden biri olan Big Daddy karakterinde de kendisini tekrar görmeyi isterim. Bir de üzerine Matthew Vaughn’un bu işi kafaya taktığı gerçeği de eklenince ortaya heyecan verici bir iş çıkma ihtimali güçleniyor. Tek üzüntüm, ilk filmin öncesini anlatacak olmaları sebebiyle bu karakterle özdeşleşmiş Chloe Grace Moretz’i filmde görme şansımız düşük olması. Siz de solo Hit Girl filmiyle ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın lütfen.

Bu arada haberi araştırırken, çizgi romanın yazarı Mark Millar‘ın Hit Girl solo filminin daha önce tasarlandığını fakat sonradan rafa kaldırıldığını açıkladığı bir röportaja denk geldim. Aynı röportajda Mark Millar çoktan yayınlanmış olan Kick-Ass 3’ten sonra başka bir sayı yazmayı düşünmediğini de belirtmiş. Bir ve ikiyi çıktıkları zaman okumuş biri olarak üçüncüyü nasıl kaçırdığıma hayret edip, kendimden utandım. Filmleri sevmiş olun ya da olmayın kesinlikle ne yapıp ne edip bu çizgi romanları okuyun. Çizgi romanlar filmden çok daha başarılı, çok daha sert ve çok daha gerçekçi. Gerekli Şeyler Kick-Ass 1 ve 2’yi Türkçe olarak yayınlamıştı zaten. İngilizce sıkıntınız varsa, bu versiyonlarını bulmaya çalışabilirsiniz. Şimdi izin verirseniz benim arşivimi karıştırıp üçüncü çizgi romanı bulmam gerekiyor.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

5 Comments

  1. Ruşen Akman Reply

    Chloe Moretz’siz Hit Girl’ solo film çekmenin hiç bir anlamı olmadığı kanısındayım, kız meşhur olunca ona para ödeyip 3’ü çekmektense başka çocuk artist ile küçüklüğüne dönmek beni hiç de heyecanlandırmadı 🙁

  2. allthewaygeek Reply

    Gerek comicslerinin gerekse de beyazperdeye aktarılmış sinema filmlerinin ”Kick-Ass” in büyük bir hayranı olarak Hit-Girl’ün solo filminin çekilecek haberi bana pek akla yatkın gelmedi. Big Daddy ve Hit-Girl bitirim ikilisi şüphesiz filmin en önemli tamamlayıcı unsurlarındandı fakat bu gerekçenin bir solo film oluşturmasına sebebiyet verecek düzeyde geçerli kılınabilecek bir yanının olduğu görüşünde değilim. (Senki Hollywood bir çektiğin filmi, senaryoda/hikayede ufacık bir değişikliğe bile gitmeden, ‘Nasıl olsa küresel pazara çıkacak ve yine geniş kitleler tarafından izlenecek’ gayesiyle, aynı filmleri defalarca ‘yedi defa ısıtılıp müşterinin önüne sürülen spagetti misali’ vizyona sokan bir sinema imparotorluğusun. Haksız mıyım? -Who cares? misali-) Bu uzun parantezden sonra hakiki yoruma devam ediyorum; fakat bu haberin resmiyet kazanması ve filmin çekilmesi halinde (ümit ediyorum başrolü yine Nicholas Cage ve Chlo Grace Moretz paylaşır.) elbette beyazperdede izlemeye giderim kendilerini. Söz konusu Matthew Vaughn sonuçta.

  3. 2. film ilkinden de güzeldi bence. Fragmanları hayal kırıklığıydı ama filmden çıkınca sürpriz bir şekilde çok memnun kalmıştım; severim seriyi de. Devamı gelir umarım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.