Geçen sene bu aylarda American Gods sayesinde coşum coşum coşuyorduk, hatırlıyor musunuz? Mitolojinin balta girmemiş ormanlarından tutun da kalabalık şehirlerine kadar her türlü karışında gezdiğimiz vakitlerdi. Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan dizi sayesinde çok şey konuştuk, çok şey öğrendik; bir sürü şey de kazandık aslında. Ian McShane sayesinde ağzımızın suyunu Odin’e akıtırken öte yandan da Gillian Anderson sayesinde Medya’nın mükemmel karakterizasyonuna ayılıp bayılıyorduk. Ha, hazır Anderson demişken, sizlere kötü bir haberimiz var maalesef. Üzülerek bildiriyoruz ki Gillian Anderson ikinci sezonda yok arkadaşlar.

american-gods-gillian-anderson

Hayır, bu yeni bir haber değil aslında. Aylar öncesinden Bryan Fuller ve Michael Green’in dizinin yazarlığından ayrıldıklarını belirtmeleriyle beraber Anderson da projede yer almayacağını açıklamıştı. Uzun süredir de çekimleri ha başladı ha başlayacak derken büyük birkaç eksiklikle devam etme sıkıntısı çekiyordu dizi. Hatta sırf bu senarist olayından dolayı da Neil Gaiman, dizinin genelini kontrol edip üzerinden geçmek için en son müdahale edeceğinden falan bahsetmişti. Anlayacağınız son birkaç aydır American Gods cephesinde işler çok meşakkatliydi.

Şimdilerde ise Gillian Anderson’ın yokluğunu aratmaması için buldukları “Yeni Medya” için oyuncumuz Kahyun Kim oldu. Evet “Yeni Medya”, çünkü Anderson’ın bu ayrılışı sonrası senaryoda birtakım değişikliklere gidilmesi gerekecek ve Kim’i de ona göre uyarlamaları mühim bir nokta olacak. Aynı zamanda Jesse Alexander‘ın da Fuller ve Green’in boşluğunu doldurması için başa getirildiği biliniyor. Dean Winters ve Devery Jacobs ise Mr. Town ve Sam Black Crow rollerine seçilmişler tüm bu gelişmeler sırasında.

MV5BMWY2N2MzOTItMjM5ZC00ZjgwLWE0N2ItYTZjNmExYWMwZGVjXkEyXkFqcGdeQXVyMzMwNjU5OTA@._V1_SY1000_CR0,0,1497,1000_AL_

Ekranda izlemeden, bölümlerdeki performansını görmeden yargılama taraftarı değilimdir ama gerçekten bir yerde endişe etmeden duramıyorum sevgili geekler. Gillian Anderson’ın gerçekten dillere destan o performansı sonrasında Kahyun Kim ne kadar üstüne çıkar, Anderson’ı mumla mı aratır sahiden bilemiyorum. Üstelik Fuller ve Green yokken dizinin gidişatı nasıl olacak diye merak etmiyor da değilim. Neil Gaiman’ın kontrolünden geçeceği söylense de, insan ilk sezondaki gazı alamayacağı konusunda şüpheye düşüyor.

Ya ama gerçekten, Kahyun Kim ablamız alınmasın gücenmesin ama Anderson’ı mumla arayacağız gibime geliyor ve bu yüzden bir miktar üzgünüm. Bölüm bölüm inceleme çıkarmaktan büyük zevk aldığım dizinin, Gaiman’ın şahane eserinin uyarlamasında eğer büyük hayal kırıklıkları yaşayacaksak… Ohoo, iş bitmiş!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.