Baylar ve bayanlar, merakla beklediniz, sabırla istediniz, heyecanla dilediniz ve en sonunda geldi. 2014’ün en sevilen animasyon filmi, Chris Pratt’in üç başlıklı süperstarlığa yükseliş planının ilk adımı, Phil Lord ve Christopher Miller’ın rüştünü ispatlama anı The LEGO Movie’nin ikinci kısmı en sonunda karşımızda. Filmin kendisi değil elbette. Fragmanı burada. Alır mıyız?

Şimdi öncelikle şunu söylemek lazım: The LEGO Movie 2 kağıt üstünde kötü bir film. Fragmanın önce bunu aşması gerekiyordu. LEGO Movie, müthiş bir film olmasının yanı sıra aynı zamanda kendi içinde gayet yeterli duran da bir filmdi. LEGO Batman karakterini Will Arnett’in seslendirdiği hâliyle ayrı filmine çıkarmak mantıklıydı; ancak Emmett ve Lucy’nin hikayesi nereye gidecek, nereye gitmesi eğlenceli olacak emin değiliz.

Belli ki bu sorunun üzerine devam filminin yaratıcı kadrosu da düşünmüş. Cevap olarak da uzaya gidelim demişler. Filmin senaryosunun temellerini Lord ve Miller’ın attığını biliyoruz. Bunun üstüne Bojack Horseman’ın yaratıcısı Raphael Bob-Waksberg gelip bir cila çektikten sonra son metni Matt Fogel atmış. Bu akıllardan çıkan metin, Trolls’ü yöneterek nam salan Mike Mitchell’a teslim edilmiş. Hep beraber Lord + Miller’ın 2014’te şişelediği şimşeği tekrar yakalayabilecekler mi? Göreceğiz.

Öte yandan filmin kadrosunun ilk filmden eksiği yok, fazlası var söylememiz lazım. Chris Pratt, Elizabeth Banks ve Will Arnett ilk filmden geri dönen başroller. Yan rollerde Alison Brie, Channing Tatum, Jonah Hill ve Nick Offerman sırasıyla Unikitty, Superman, Green Lantern ve Metal Beard olarak bulunuyorlar. Brooklyn Nine-Nine’ın suratsız dedektifi Rosa’yla sevdiğimiz Stephanie Beatriz filmin kötüsü olarak iştirak ediyor. Bir de komedi dünyasının yükselen yıldızı Tiffany Haddish gelmiş.

Genel olarak heyecan seviyemizi arttırdı mı fragman? Benim tarafta çok bir kıpırdanma yok. Sizin tarafı da siz söyleyin. Nedir durumlar?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.