Yapım süreci binbir, hatta milyonbir zorlukla geçen Ant-Man, gişede Marvel’ı tatmin edip, bir devam filmi için üçüncü fazı dağıttıracak kadar önem teşkil etmeye başladıysa; bunda o dağılmış mevzuyu toplayan Adam McKay-Peyton Reed ikilisi kadar, oyuncuların da dev payı var elbette. Zaten filmle ilgili olan yazımızda yazmıştık; özellikle Paul Rudd ve Michael Pena, filmin kalitesini birkaç gömlek yukarıya çıkartan isimlerdi. E haliyle, ortada bir Ant-Man and the Wasp filmi olduğuna göre, onların dönüp dönmeyeceğini sorgulamak da gayet doğal bir hareket.

Paul Rudd’ın döneceği zaten malum. Evangeline Lilly de belli, dönecek. Bu ikili zaten beraber filmin isminde geçen karakterleri canlandırıyorlar. Corey Stoll’un geri dönme ihtimali pek yok, Michael Pena ise çok yüksek ihtimalle kontrat görüşmelerine bakar. Bu da geriye bir adet bilinmezi bırakıyor. İlk filmde Marvel evreninin efsane karakteri Hank Pym’i oynayan Michael Douglas. O da sağ olsun, Collider ile yaptığı röportajda, hiç ağzında bakla ıslatmadan duruml ilgili haberdar kıldı bizi. Şöyle demiş bay Douglas:

Marvel's Ant-Man Hank Pym (Michael Douglas) Photo Credit: Zade Rosenthal © Marvel 2014

Daha geçenlerde bir telefon aldım. Devam filmi ile ilgili görüşmelere başlamak istiyorlar. Ben kendi kendime ‘Harika’ diye düşündüm. Umarım ilk filmdeki kadar teşhir diyalogu sırtlamak zorunda kalmam, ama gerçekten harika bir zaman geçirdim. Kadro harikaydı. Paul, Evangeline, Michael – ki eminim kendisi geri dönecektir. Eğer Corey Stoll’u duvardan sıyırabilirlerse onu da isterler, çok iyi bir kötüydü. Peyton da geri döner umarım. Çok hoş bir tecrübeydi, o yüzden tekrar dönmeyi isterim. 2018’de çıkacak bir filmle ilgili adımın geçmesi bana komik geliyor, yani akıl alması zor. Ama her şey yolunda, her şey iyi gidiyor.”

Yani, zaten Michael Douglas söyleyeceğini söylemiş. Açıkçası Hank Pym, bayrağı Scott’a devrettikten sonra nasıl bir rol üstlenebilir bilmiyorum. Dediği gibi ilk filmdeki görevi, biraz teşhir yükünü çekmek, sağa sola bir şeyler açıklamaktı. Eğer ikinci film için istiyorlarsa, bence bu onu Obi-Wan’lamak için olacaktır. Yani “ana karaktere motivasyon vermek için ölen akıl hocası/ebeveyn figürü” mantığı. E ana karakterlerden birinin zaten direkt babası olduğu için, bence Douglas ölmeye bir numaralı aday. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.