Anımsayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda 80’lerin en sevilen filmlerinden biri olan Back to the Future’ın yönetmeni Robert Zemeckis’in olası bir reboot ihtimaline karşı verdiği beyanı paylaşmıştık sizlerle. Amerikalı yönetmen çok net bir şekilde “ölümü çiğnemeleri lazım” demiş, kırmızı çizgisini çekmişti. “Ben hayatta olduğum sürece öyle bir şey olmayacak” diyen Zemeckis’i biz de takdir etmiştik; neticede güzel bir fikir vardı, o fikirle ilgili anlatılabilinecek tüm hikayeler anlatılmıştı ve öyle de kalmalıydı.

back-to-the-future-delorean1-1024x576

Şu sıralar Londra’da düzenlenen LFCC’de özel 30. Yıldönümü panelinde konuşan Michael J. Fox da benzer şeyleri söyledi. Yalnız, onun derdi çok daha başka. Fox, Londra Film and Comic-Con’daki organizasyonda Lea Thompson ve Christopher Lloyd ile birlikte oturduğu masada, “Beni o DeLorean’a tekrar sokmak için çok fazla para gerekir” dedi. Bu ilk başta Zemeckis gibi bir reboot karşıtı yorum gibi geliyor, ama hayır. Fox’un derdi harbiden DeLorean’la.

“Keşke o Allah’ın belası kapının bana kaç kere çarptığını gösteren bir video, bir kamera arkası görüntüsü falan olsa. Çekim üstüne çekimde ‘ÇAT’ diye vururdu. Kullanması da en kötü şeydi yani. İki vitesi vardı, kapıyı kapatınca elim flux kapasitörüne çarpardı. Elim kanamaya başlardı, kafam kanamaya başlardı… Sonra da onları temizleyip Family Ties setine giderdim…”

MJF-by-Seliger-May-2010-for-homepage-retouched_4

Vay arkadaş. Yani ne diyeyim, set kavgalarını falan çok okudum bugüne kadar; daha bu sene Charlize Theron’un Mad Max setinde Tom Hardy’nin burnunu kırdığı haberi geldi mesela. Yalnız ilk defa bir aktörle cansız bir obje arasındaki bir kavgaya denk geliyorum. Yani harbiden Fox ve Lloyd sette takışmış olsalar bu kadar garipsemezdim muhtemelen. Çok sevdiğim bir kişi lekelenmiş gibi hissediyorum. Hayır Michael, hayır, o DeLorean öyle olamaz, inanmıyorum, inkar ediyorum, kabul etmeyeceğim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.