Teknoloji dünyasının önde gelen Steve’lerinden Steve Ballmer, CEO’su olduğu Microsoft’tan ayrılıyor. Duygusal açıdan Steve Ballmer’ın Microsoft’u bırakması, Fatih Terim’in Galatasaray’dan gönderilmesi gibi bir şey. Biz de Steve reyizin icraatlarını, çılgın hallerini, ilginç sözlerini bir araya toparladık.

ballmer-geekyapar-photoHızlıca anlatmak adına, Steve Ballmer 1980 yılında Microsoft’a giriyor, işe alınan ilk yönetici, otuzuncu çalışan. Bugün dünyanın en zengin insanlarından birisi, Wikipedia’ya göre yirmibirinci en zengin. 2000 yılından beri Microsoft’un dümeni Ballmer’da. İddialara göre Surface’ın başarızlığı ve Microsoft’un mobil trenini kaçırması ayrılığında rol oynamış.

Ballmer Reyiz dün Microsoft çalışanları ile bir araya geldi, veda konuşması yaptı. Microsoft çalışanları denilince toplantı salonunda oturan 500 kişi düşünmüyorsunuz değil mi? Aşağıdaki videoda göreceksiniz, gökteki yıldızlar kadar kalabalık!

Steve abimizin gözleri yaşlı, duygularını açığa vurmaktan çekinmeyen, enerjisini yıllardan beri konuşturan bir adama uygun bir tavırda. Veda videosunu buradan izleyin, gözü yaşlı başlıyor, Dirty Dancing ile bitiyor:

 

Ballmer reyiz elbette Microsoft’un 25. yılı kutlamasında sahneye çıkışıyla da çok konuşulmuştu, aynı enerji hala devam ediyor:

http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc

 

Reyizin developer sevgisi ile sanırım aşağıdaki videodan hemen belli oluyordur:

http://www.youtube.com/watch?v=8To-6VIJZRE

 

Developers Remix’i de burada:

 

Ancak en güzel videoyu en sona sakladık. Yıl 1985. Steve Ballmer reyiz, Microsoft 1.0’ı satıyor. Ancak öyle bir satıyor ki, Xbox One’mış, Windows 8’miş, hepsini sallayıp Microsoft 1.0 almak isteyeceksiniz!

http://www.youtube.com/watch?v=tGvHNNOLnCk

 

Bir de son olarak, Steve Ballmer’dan bazı alıntılar yapalım.

“Biz tekel değiliz, sadece pazar payımız büyük.”

“Linux öyle bir şey ki, fikri mülkiyet haklarında kanser gibi yayılıyor ve dokunduğu her şeye bulaşıyor.”

“Google bir şirket değil, oyun kartlarından yapılmış bir kule.”

“Yeminle söylüyorum, gerçekten, hayatımda hiç sandalye fırlatmadım.”

Sizi bilmem ama Steve Reyiz bana hep imparatoru hatırlatıyor. İnci SWF’den.

- Microsoft'tan ayrılacağınızı düşünmüş müydünüz? - Hiç aklıma gelmedi, yemin ederim gelmedi, kuran çarpsın gelmedi! Zaten tepkim onadır!
– Microsoft’tan ayrılacağınızı düşünmüş müydünüz?
– Hiç aklıma gelmedi, yemin ederim gelmedi, kuran çarpsın gelmedi! Zaten tepkim onadır!

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.