Kendinizi çok sevdiğiniz bir arkadaş ortamında hayal edin; uzun yıllardan bu yana birlikte vakit geçirdiğiniz, dizisinden filmine, kitabından çizgi romanına kadar her şeyi konuşup tartıştığınız ve muhabbetinizden zerre iticilik duymadığınız dostlarınızla oturduğunuz bir kafeyi düşünün mesela. Dışarıdaki bunaltıcı yaz sıcağına iyi gelecek buzlu meşrubatlarınızı yudumlarken içinizden birinin aklına aniden eski bir diziyi yeniden konuşmak gelmiş diyelim. Hepiniz de bu diziyi izlemişsiniz ve ondan konu açıldığında bahsettiğiniz detaylarla birbirinizi nasıl eğlendiriyorsunuz nasıl…

Zaman akıp giderken, hem eski günleri anmanın getirdiği duygu seli hem de eğlenceli bir diziyi sevdiğiniz arkadaşlarınızla zamanında izlemiş olmanın verdiği heves ile kendinizden geçiyorsunuz belki de. Nasıl, kulağa hoş geliyor değil mi? Eskileri yad etmek, her zaman düşündüğünüz kadar sıkıntılı olmayabilir ve bize inanın, şimdi bahsini edeceğimiz diziyi izleyenler bileceklerdir, o zamanlar seyretmesi absürd ama bir o kadar da zevkliydi denebilir sanırım.

Sizlerden gelen istek üzerine oturup düşündük, kafamıza yatan bu fikirle yola çıktık ve sizlere kısa bir Misfits yazısı hazırladık! Umarız izleyen ya da izlemeyen herkesin beğeneceği noktalara parmak basmış oluruz yazımızın sonunda. O halde hadi bakalım, iyi okumalar sevgili geekler!

 

Dizi Hakkında Genel Bilgiler

misfits_v2_ffffff (1)

Kısaca anlatmak gerekirse, bir grup İngiliz gencinin yaptıkları işler yüzünden “toplum hizmeti” cezasına çarptırılması üzerine bir araya gelmesini ve aniden çıkan tuhaf bir fırtına sonucunda kazandıkları doğaüstü güçlerle sürdürmeye çalıştıkları yaşamlarını konu alan bir bilim kurgu ve komedi dizisidir. Toplamda beş sezondan oluşan dizinin her bir sezonu en fazla sekiz bölüm sürmüş ve bir bölüm başına düşen ortalama süre ise 45 dakika civarındadır. Ağır argo, küfür ve +18 içerik bulunduran dizi, 2009 yılında E4 kanalında başlamış ve 2013 yılında da sona ermiştir.

 

Tanıdık Yüzler Var Mı?

asd

Game of Thrones dizisiyle Ramsay olarak ekranlarda boy gösteren Iwan Rheon, Misfits’te de baş rollerden biri. Ayrıca daha ilk bölümden Nathan Young’ın annesi olarak gördüğümüz ve yine Game of Thrones ile Harry Potter gibi yapımlarda da karşımıza anne rolüyle çıkan Michelle Fairley de kadroda mevcut. İlerleyen sezon ve bölümlerde Curtis Donovan’ın sevgilisi olarak gördüğümüz Nikki’yi canlandıran Ruth Negga ve Nathan’ın diziden ayrılmasından sonra yerini doldurmak için gelen Rudy karakterini canlandıran Joseph Gilgun‘ı da görmemiz mümkün. Negga Agents of SHIELD ve Preacher’da ve Warcraft’ta çıktı karşımıza. Gilgun da şu sıralar Preacher’da Cassidy olarak gönlümüzü çalıyor.

 

Ne Kadar Başarılıydı?

67381-misfits-misfits-1-

Wikipedia’da yer alan bilgilere göre ilk sezonunda yaklaşık 700 bin reyting alan dizi, ikinci sezonu itibariyle bir milyonu aşmayı başarmıştır. Zirvesini üçüncü sezonda yaşayan dizi reytingler, dördüncü ve beşinci sezonun başlamasıyla bir milyon sınırından 800 bine kadar düşüş yaşamıştır. Hatta öyle ki en düşük izlenme rekoruna beşinci sezonun ikinci bölümü sahip, şu ana kadar en çok izlenen bölümü ise üçüncü sezonun ilk bölümü.

 

Önce Küçük, Sonrasında Büyük Çapta Değişen Kadro Üzerine

Download-misfits-tv-series-wallpapers

Dizi ilk başladığı zamanlar ana kadroda yer alan Nathan Stewart-Jarrett, Iwan Rheon, Lauren Socha, Antonia Thomas ve Robert Sheehan gibi oyuncuların sırasıyla Curtis Donovan, Simon Bellamy, Kelly Bailey, Alisha Daniels ve Nathan Young gibi canlandırdıkları karakterler uzun bir süre baş rol olmayı sürdürdü. Fakat üçüncü sezon itibariyle diziden ayrılan Roberth Sheehan’in Nathan karakterinin yerine Joseph Gilgun‘ın Rudy Wade’in ana kadroya ekleniyor. Üçüncü sezon sonunda da zaten gerek senaryo aracılığı ile gerekse gerçek hayattaki bazı sorunları nedeniyle diziden ayrılan Iwan Rheon, Lauren Socha ve Antonia Thomas dışında ilk kadrodan geriye sadece Natha Stewart-Jarrett kalmıştı.

Joseph Gilgun’ın bu sefer ana kadrodan devam eden tek kişi olmasıyla -zira Curtis Donovan karakteri bir süre sonra o kadar da görülmemeye başladı- birlikte komple değişen oyuncular sırasıyla Matt Stokoe, Natasha O’Keeffe, Nathan McMullen ve Karla Crome şeklinde kararlaştırıldı. Küçük değişikliklerle birçok ama genel olarak iki farklı kadroyla hayatına devam etmeye çalışan dizi, ilk ekiple birlikte yakaladığı şöhreti ne yazık ki sürdüremedi. Dizinin en sevilen karakteri sayılabilecek Nathan Young’ı canlandıran Sheehan’in de tamamıyla yapımdan çıkması üzerine düşen reytingler, dizinin çok da uzun ömürlü olmayacağının işaretçisiydi zaten.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.