Bu zamana kadar fantastik dünyaları sevmek için bir sürü sebep saydım size biliyorum fakat sanırım tüm bu sebeplerin en büyüğü, hiçbir zaman bu evrenlerde yaşayamayacak olmam. Yani orklarla savaşmayı, ejderha kesmeyi, büyü öğrenmeyi hayatımın hiçbir noktasında gerçekleştirmeyeceğim için bana çok ilgi çekici geliyordu fantastik evrenler. Garip bir şekilde zenginlerin hayatlarını anlatan yapımları da aynı nedenle seviyorum sanırım.

Yani benim için Orta Dünya’ya gidip, Smaug’un kanatlarından altın kaçırmak ile bir işe girip çok para kazanmak aynı derecede imkânsız. Bu yüzden The Crown gibi dizilere büyük bir ilgi duyuyorum. Son zamanlarda ilgimi aynı nedenle çeken bir diğer yapım ise kadrosunda birçok yıldız ismi barındıran House of Gucci filmi oldu. Ben de yeni çıkan fragmanı ucundan tuttuğum gibi çekip, karşınıza getirdim.

Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve oyuncu kadrosunda Adam Driver, Lady Gaga, Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek ve Jared Leto gibi yıldız oyuncuları barındıran House of Gucci; Gucci markasını yaratan ailenin, en büyük trajedilerinden biri olan Maurizio Gucci‘nin öldürülmesini konu alıyor. Lady Gaga’nın canlandıracağı Patrizia Reggiani‘nin, eski eşi Maurizio’yu öldürmek suçundan tam on sekiz yıl hapis yattığı ve sonunda “Kara Dul” lakabını aldığı gerçek olaylardan esinlenen film, bize oldukça dramatik ama izlemesi de bir o kadar keyifli bir hikâye vaat ediyor.

Bütün bu yıldız isimler ve oldukça ilgi çekici konusu bir yana dursun, fragmanda hemen herkesin dikkatini çeken tek bir nokta var; o da Jared Leto. Oynadığı bütün filmlerde şekilden şekle girmesine alışık olduğumu sevgili Leto, bu sefer öyle bir kostüm ve makyajla karşımıza çıktı ki neredeyse tanıyamıyorduk. Hatta ne yalan söyleyeyim ben videonun ortalarında anladım Jared Leto olduğunu. Adam bambaşka biri olmuş çıkmış yahu!

Böyle trajik bir olayın anlatıldığı film için heyecanlanmam ne derece doğru bilmiyorum ama dediğim gibi, zengin insanlar ile ejderhalar arasında bir fark yok benim için. O yüzden Hobbit filmindeki Smaug için ne kadar üzülüyorsam, zengin insanların da ölümü için o kadar üzülüyorum. Bu yüzden 24 Kasım’da çıkacak olan filmi izlemek için sıraya girdim, bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.