Süper kahraman janrası, beyaz perdeye adımını attığı günden bu yana birbirinden garip şeyler izledik. Göğsündeki “S” logosunu fırlatan Superman‘i, gümüş meme uçlu Batman‘i, emo Spider-Man‘i ve daha nicesini gördü bu gözler. Fakat bu saydıklarımızdan hiçbirini savunmadık ve el birliğiyle bütün geekler olarak haklı dalgamızı geçtik. Benim anlamadığım tek şey, dalga geçtiğimiz bu eserlerin arasında sayılması gereken Venom filminin, nasıl bu kadar kabul gördüğü. Yine de bu konu üzerinde daha fazla durmuyor ve Venom: Let There Be Carnage filminden gelen ikinci fragmanı sizinle paylaşıyorum.

Çizgi romanlarda okurken korktuğumuz ve çocukluğumuzda birçoğumuzun kâbuslarını süsleyen, Venom’un espri yaptığı ilk fragmanı henüz atlatamamışken gelen bu ikinci fragman, bizde ilki kadar şok etkisi yaratmadı. Yani, ilk filmden sonra her şeye hazırlıklı olmalıydık biliyorum ama hâlâ daha Venom’un bir şekilde tutmasına ve devam filminin gelmesine anlam veremiyorum. Artık buna Tom Hardy etkisi deyip, bir şekilde atlatmamız gerekiyor sanırım.

Venom: Let There Be Carnage filminin, Carnage kısmına daha fazla odaklanan ikinci tanıtım filmimiz, Cletus Kasady‘nin, Carnage’e dönüşme hikâyesini anlatıyor. Zaten hâlihazırda bir seri katil olarak dünyaya korku salan Cletus, kırmızı simbiyot Carnage ile birleşmesinden sonra iyice zıvanadan çıkıyor. Öyle ki Venom bile, Thanos’tan dayak yiyen Hulk misali, Carnage’ın karşısına çıkmak istemiyor.

Bu iki simbiyotumuz birbirini yiyedursun, fragmanımız aynı zamanda üçüncü bir süper karaktere yani Shriek‘e ev sahipliği yapıyor. Spider-Man’in kıyıda köşede kalan bir diğer kötü karakteri olan Shriek, ses dalgalarını manipüle etme gücüne sahip. Çizgi romanlarda Maximum Carnage olayları sırasında Carnage ile iş birliği yapan Shriek’in, bu filmde de Carnage tarafında olması ve belki de bir sonraki filmin ana kötüsü olmasını bekleyebiliriz sanırım. Ya da umarım beklemeyiz.

Ya dostlarım, ne olur kızmayın bana ama gerçekten kadrosunda Tom Hardy, Woody Harrelson ve
Naomie Harris gibi yıldız oyuncuların olduğu bir yapımda “Eğer ortaya çıkarsan bütün insanları yemene izin veririm” gibi repliklerden çok daha fazlasını bekliyor insan. Ama işte biz, insanların zevklerine karışarak kapı bekçiliği yapan bir site olmadık hiçbir zaman. Bunun da bir alıcısı vardır diyor ve şimdiden Venom: Let There Be Carnage filmini bekleyen insanlara keyifler diliyorum. Ama benlik değil yani.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.