Emma Watson’ın şu an sahip olduğu şöhret ve etkiyi Watson’ın kendisi dahi tahmin edebilmiş miydi emin değilim. Harry Potter kadrosundaki ana üçlüden hangisi en ünlü olacak deseniz belki Emma Watson derdim zamanında, ama hangisi Birleşmiş Milletler’de konuşma yapacak ve feminizm kelimesini “öcü” ya da “kadın üstünlüğü” algısından çıkartıp olduğu gibi “cinsiyet eşitliği” olarak anlanmasına ölçülemez yardımlarda bulunacak; internetin en ücra köşelerinde bile bir Tanrıça kadar kudrete sahip olacak, şöhreti normal sınırları aşacak diye sorsanız, kuvvetle muhtemel “Hiçbiri” derdim. Ama gelin görün ki, buradayız işte.

Bu üne rağmen Watson Potter serisini bıraktığından beri hiç başka bir blockbuster işe girişmedi. Bu bakımdan akranları Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile benzer bir kariyer çizgisine sahipti Watson. Perks of Being a Wallflower ve The Bling Ring gibi bir iki festival filminden sonra da büyük bütçeyle çekilen ama aslen çok da büyük bütçe bir film ruhu taşımayan Noah‘da yan bir rolle çıktı karşımıza. Bir yerinden blockbuster dünyasına tekrar giriş yapacağını biliyorduk; ama mesele onun neresi olacağıydı. Dün yaşanan gelişmeyle, cevabımızı aldık: Disney!

'Noe' Madrid Premiere

Şu sıralarda eski animasyonlarını tekrar canlı olarak dirilten Disney’nin bu bağlamdaki yeni projesi Beauty and the Beast, yani bizim bildiğimiz adıyla Güzel ve Çirkin’in güncellenmiş versiyonunda Belle’i oynayacak aktris, Facebook sayfasından “Beauty and the Beast büyürken benim için çok önemliydi. Be Our Guest’e dans edeceğim ve Something There’i söyleyeceğim gerçeği bana çok sürreal geliyor” açıklamasında bulundu. Valla bize sürreal gelmiyor. Watson’ın orijinal animasyon karaktere çok benziyor olması bir yana; Belle maço, yakışıklı erkek Gaston yerine iç güzelliği tercih edip Beast’e aşık olmasıyla Disney’nin ilk feminist prensesiydi. Bu bağlamda da kendisi karakter için tam anlamıyla biçilmiş kaftan.

Henüz çıkış tarihi belli olmayan film ile ilgili tek bir eksimiz var, o da yönetmen koltuğunda Twilight: Breaking Dawn’ın kaptanı Bill Condon’ın oturuyor olması. Ama bunu da nazar boncuğu olarak kenara asıyor, filmi merakla beklemeye başlıyoruz. Siz ne diyorsunuz? Seçim doğru mu, proje sizi heyecanlandırıyor mu? Fikirleri alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. Enki Bircan Reply

    Bu tür Disney Remakeleri, Star Wars ve MCU ile, Disney paraya para demiyor. “Dünyayı aslında biz yönetiyoruz, illuminati filan da hep biziz.” diye bi açıklama yapsa Disney, şaşıran kişi sayısı çok az olur bence. 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.