Gönüllerimize ilk önce Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde Barty Crouch Jr. olarak yerleşen, sonra da Steven Moffat’ın yeniden dirilttiği Doctor Who’da dizginleri Christopher Eccleston’dan alıp Onuncu Doktor olarak kendine iyiden iyiye anlaşılmaz ve hesaplanamaz bir hayran kitlesi edinen David Tennant siz olsaydınız ne yapardınız? Yani bir sonraki hamleniz ne olur? Zaten geek dünyasının en kilit hanedanlarından birinde defalarca halk tarafından “en sevilen aktör” seçilmişsiniz. Bundan sonra gideceğiniz yer neresi olur?

Tennant önce birkaç animasyon filmde ses sanatçılığı yaptı, sonra birkaç küçük filmde rol aldı. Sonra Broadchurch ile birlikte tekrar televizyona döndü, başarılı iki sezon geçirdi; bir sonraki hamlesini hesaplamaya başladı. İyi tartmış, hesabını kitabını iyi yapmışa benziyor zira şu sıralar bir aktörün yapabileceği en sağlam hareketi yapmış: Marvel Sinematik Evreni’ne katılma kararı almış!

İskoç aktör bu sene Daredevil ile birlikte Netflix’te galasını yapacak iki Marvel dizisinden biri olan A.K.A. Jessica Jones‘da kötü adam Killgrave’i oynamak üzere Disney ile resmen anlaşmaya vardı. Marvel’ın resmi sitesinden dün yaptığı duyuruya göre Tennant “Jessica Jones’un geçmişinden gelen gizemli bir figür ve tekrar ortaya çıkışı kahramanımızın dünyasında ciddi artçı şoklar yaratacak.

Zebediah_Killgrave_(Earth-616)

Peki kim bu Killgrave? Çizgi romanlarda Purple Man olarak da bilinen bu kötü karakterimiz seneler içerisinde Submariner’dan X-Men’e kadar pek çok kahramana kötü adamlık yapmış bir karakter. Kendisi Yugoslav asıllı, mor bir derisi var (bunu diziye taşırlar mı bilmiyoruz) ve zihinleri kontrol edebiliyor. Çizgi romanlarda Jessica Jones’a bağlandığı yer ise Jones’un geçmişi. Dizinin Jones’un süper kahramanlığı bırakıp bir detektiflik bürosu açmasıyla başlayacağını biliyoruz. Killgrave de burada devreye giriyor. Çizgi romanlarda Jones Jewel adıyla süper kahramanlık yaparken Killgrave kendisini mental olarak ele geçiriyor ve aylarca psikolojik işkence yapıyor. Sonra Daredevil’ı öldürmeye yolluyor, fakat Avengers Jones’u durduruyor ve beyninin yıkanmış olduğunu fark etmeden komalık ediyorlar.

Jones’un Killgrave’e karşı koyabilmesi Jean Grey’in ona sağladığı bir savunma sayesinde oluyor. Dizi Jean Grey’i işin içine sokamayacağına göre başka bir çare bulmak zorunda kalacak. Bu çare ne olur, nasıl bir çözüm bulunur bilmiyoruz, fakat dürüst olmak gerekirse David Tennant ve Krysten Ritter‘ı karşılıklı oynarken görmek için sabırsızlanıyoruz. Ya siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Comments

  1. Mustafa Bayraktar Reply

    Tennat daha farklı bir rolde olmalıydı. Riddler’ı müthiş oynardı mesela.

    Bu arada Doctor Who’yu Moffat değil Russel T. Davies dirilmiştir. ilk 4 sezon ona aittir. Ancak benim en çok beğendiğim 5,6.7. sezonlar ile en beğendiğim Doctor 12. doctor Matt Smith onun eseridir.

  2. S.H.I.E.L.D Reply

    Yeni bir haber de geldi bu arada. Hellcat’i de dizide görebilecekmişiz. Rachael Taylor tarafından canlandırılacakmış.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.