Müzikalleri sever misiniz? Peki ya Ewan McGregor ve Nicole Kidman’lı Moulin Rouge hakkındaki düşünceleriniz neler? Bu iki soruya cevaplarınız olumluysa, muhtemelen haberimizin geri kalanında yazacaklarımıza da bir miktar sevinebilirsiniz. Hatta öyle ki, daha henüz çok net bilgileri olmamasına rağmen söyleyeceklerimizin en azından sizde küçük de olsa bir heyecan yaratması olası bir durum bizce. Tamam o halde, çok uzatmadan patlatalım müjdeyi: Moulin Rouge yeniden uyarlanmak ve sahnede oynanmak üzere geri geliyor!

000187949

74. Oscar Ödül Törenleri’nde iki heykelciği kapıveren Moulin Rouge filmi, Baz Luhrmann tarafından bir sahne müzikaline dönüştürülecek. Ek olarak Alex Timbers‘ın yönetmenliğini yapacağı ve John Logan‘ın da kitabını -kitap olarak bahsediliyor ama sanıyoruz ki senaryo kitabı minvalinde bir şey?- yazacağı Global Creatures yapım şirketi tarafından yayınlanan bilgiler arasında yer alıyor. Sizce de çok heyecan verici bir şey değil mi bu? Söylemeden duramadığımız uyarlanan onca muhteşem şarkısıyla akıllarımızda kalan Moulin Rouge filmini, bu sefer bir de sahnede göreceğiz! Gerçekten şahane! (El Tango de Roxanne’den haber versinler bana, söylemeden bir günüm geçmiyor zira!)

“Yeni bir ‘sanatçılar’ dalgasının, Moulin Rouge’a kendine has tiyatral dünyasında liderlik ediyor oluşunu bilmek son derece tatmin edici.”

Luhrmann tarafından sarf edilen bu sözler dışında henüz ortada net hiçbir şey yok ne yazık ki. Ne oyuncu kadrosunun ve ne de nerede ve ne zaman gösterime gireceği konusunda hiçbir bilginin belli olmadığı bu haberimizin, sadece Moulin Rouge gibi güzel bir filmin bir şekilde tekrardan izleyiciyle buluşturulacağı kısmı bile heyecan verici bizce!

Moulin-Rouge-Cast-Movie

Filminin verdiği hazzı, bir de tiyatral sahnede izleyebilecek olmak elbette çok büyük bir mutluluk kaynağı; fakat gel gelelim muhtemelen biz ülkece bu sahneyi göremeyeceğiz. Hatta ve hatta çok iyi planlanmış bir dünya turneleri olmazsa, büyük ihtimalle tek bir ülke dışında diğer ülkelerin çoğu bundan mahrum kalacak. Ama yine de çıkmadık candan umut kesilmez diyerek beklemeyi ve şu bahsedilen kitabını okumayı iple çekebiliriz sanırım, ha, ne dersiniz? En azından kitabının bir yayın evi tarafından çevrilip ülkemizde satışa çıkması daha olası bir ihtimal. Ki buna hiçbir zaman hayır demeyiz. Eh ne diyelim, hayırlısı be sevgili okurlar, hayırlısı.

Yıllar öncesinin sempatik (?) filmi Moulin Rouge için, sahne ve kitap haberini sizler nasıl karşıladınız sevgili müzikal severler? Sizce eski bir ürünü bu şekilde yeniden sürmek boş iş mi? Yoksa eskilerden gelecek kalitenin çoğu göz çıkarmaz deyip de bu gelişmeyi neşeyle mi karşıladınız? E hadi o zaman, yorumlara gömülün!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.