Logan hakkında ne düşünürseniz düşünün –beğenmiş olun, beğenmemiş olun– ortada şüphesiz tartışmasız bir gerçek var: Film hem Patrick Stewart’ın otoriter Charles Xavier performansı, hem de Hugh Jackman’ın damga Wolverine performansı için muazzam bir veda partisiydi. İki usta aktör, el ele, göz göze, ağlata ağlata ve sevindire sevindire o güzel atlara binip terk ettiler X-Men filmlerini. Arkada ise yeni nesiller için bir ümit bırakmayı da ihmal etmediler. Laura. X-23.

Çizgi romanlarda klonlandığı Logan’ın titrini devralıp Wolverine olarka faaliyet göstermiş olan X-23’ün filmlerde de böylesi bir şeye hazırlanıyor olabileceğini tahmin ediyorduk; öngöremediğimiz şey ise X-23’ü oynayan aktörün ne kadar başarılı olacağıydı. 12 yaşındaki küçük Dafne Keen’in performansı gerçekten de filmin en parlak yanlarından biriydi. Herkes hem karakteri, hem de genç Keen’i çok sevdi. Bu ve Wonder Woman’ın gişe performansının dedebey Hollywood’da “Ha kadınlar gişe yapabiliyormuş lan” hissiyatı uyandırması birleşince de o müjdeli haberin gelmesi kaçınılmazdı: Fox bir X-23 filmi üzerinde çalışıyor.

Logan Bonomo 04

Teyit direkt olarak The Wolverine ve Logan filmlerinin yönetmeni James Mangold’dan geldi. Amerikalı sinemacı The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda an itibariyle projenin senaryo aşamasında olduğunu doğruladı. Siz çok heyecanlanmadan, biz iki bilgiyi verelim: Mangold henüz “hayal kurma” evresinde olduklarını söyledi. Yani kelimenin tam anlamıyla ara ara toplanıp “Ya biz n’apabiliriz bu karakterle?” diye kafa patlatıyorlar. İkincisi de bundan hafif tanjant: Karakteri dişi bir Wolverine’den fazlası yapmaya çalışacaklarından eminler.

Burada bizim kafamızda oluşan en büyük soru ise Dafne Keen’den faydalanıp faydalanmayacakları. Bir yandan, Keen gerçekten de muazzam bir performans sergiledi Logan’da. Ama öte yandan, çocukken harika performanslar sergileyip de sonra ergenlikten geçerken oyunculuk yeteneğini de kaybeden onlarca örnek geziyor Hollywood’da. Üstelik bu sene yazsalar, seneye ön hazırlık bitse de 2019 başı gibi çekimlere başlasalar; Keen o civarda 15 yaşında olacak. Üzerine süper kahraman filmi kurulabilecek bir yaş gibi gelmiyor kulağa. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.