Geek camiasının ana akım haline gelmesiyle iki tip ünlü çeşidi ortaya çıktı. Birincisi “Çenem aynı Batman’e benziyor, küçüklüğümden beri Superman’cilik oynardım, arkadaşlarım Spider-Man gibi hareket ettiğimi söylerlerdi” gibi kendine piyasa yapmaya çalışan yapmacık geek ünlüleri. Bunlar genelde camia tarafından ciddiye alınmaz, gülünüp geçilir. Bir de özünden geek olan ünlüler var ki, onlar öyle açıklamalar yapar ki “Vaay be, hakikaten yahu” der kalırsınız.

Nathan Fillion’ın özden geek olduğunu zaten biliyoruz, daha önce de yazmıştık. Fiziksel olarak karaktere benzemesi ve daha önce de animasyonlarda seslendirmiş olduğundan kendisini hep Green Lantern / Hal Jordan karakterine yakıştırıyorduk. Ama kendisi en az senin benim kadar geek olduğu için daha farklı bir karaktere de kendini yakıştırdığını söylemekten çekinmedi ve ben de açıklamasını izlerken, “Evet ya, gerçekten yakışır” demekten kendimi alamadım.

Wizard World Comic Con Chicago’da bir söyleşide kendisine sorulan “Hem Marvel hem DC filmlerinde de boy gösterdiniz, size seçme şansı verilse hangi karakteri oynardınız?” sorusuna “Benden çok iyi Booster Gold olur. Bana çok uygun, artist, gösterişli. Çok akıllı da değil. Sanırım bunun altından kalkabilirim” şeklinde verdiği cevapla bir kez daha takdirimi kazandı. Hakikaten Castle karakterine yakın bir kahraman Booster Gold. Tek sorun Nathan’ın Booster Gold’un altın sarısı saçlarına sahip olmaması.Ama bu da azıcık boyayla halledilemeyecek bir sorun değil.

nat-booster

Devamında Nathan Fillon “Ambush Bug”a ve “Greatest American Hero” karakterlerine de selam çaktı, sonra da aynı soruyu yanında oturan Adam Baldwin ve Summer Glau’ya yöneltti. Adam’ın söylemini anlamasam da, Summer Glau’nun cevabı da beni benden aldı. Kendisi geçen He-Man haberinde gerçek aşkım olduğunu söylediğim She-Ra karakterinin ismini zikretti ve yine aklımı başımdan almayı başardı.

Sizler ne düşünüyorsunuz Nathan Fillon’ın Booster Gold olması hakkında geekler?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.