Hayatımın çok önemli bir bölümü Nintendo’nun Türkiye operasyonlarını kapattığı güne lanet etmekle geçiyor. Gerçekten. Sağ olsunlar giderayak 3DS’in ilk versiyonunu çıkarttıkları için, mobil platformun primitif sürümleriyle piyasada ucuza bulunabiliyor. Ama gidişleri Wii U’nun gelişinden evvel olduğundan, insan gerçekten de Splatoon gibi, Super Smash Bros gibi, Super Mario 3D World gibi oyunlara bakıp üzülmeden edemiyor.

Pokken Tournament 1

İşte benim içimin sıkışmasına sebep olan oyunlara bir tanesi daha eklendi. Bu dakikaya kadar Japonya’da arcade salonlarına özel olduğundan mütevellit kendimi “Abi zaten arcade, zaten olmazdı, boşver” diyerek avutabildiğim Pokkén Tournament’ın önümüzdeki bahar aylarında Wii U’ya geleceği açıklandı.

“Pokkén Tournament” deyince gözünüzde ne canlanıyor? Pokémon + Tekken mi? Eğer öyleyse, tebrikler, tam üstüne bastınız. Tekken’in yapımcısı Bandai Namco’nun geliştirdiği oyun, baya strüktür olarak Tekken, ama üzerine Pokémon cilası ve tadı bırakılmış. Injustice’i düşünün kafanızda canlandırmak için, nasıl o oyun aslen bir Mortal Kombat oyunuydu, ama içinde DC karakterleri vardı ve mekanikler DC kokmak üzere hafif modifiye edilmişti? Hah, Pokken de aynen öyle işte.

Pokken Tournament 2

Oyunda mevcut olan on Pokémondan birini seçiyor (Lucario, Machamp, Suicune, Gardevoir, Pikachu, Gengar, Weavile, Charizard ve Blaziken) birbirinize pata küte girişiyorsunuz. 16 Temmuz 2015’te Arcade salonlarına çıkan oyunun, 2016 ikinci çeyreğinde bir ara Wii U’ya uğraması bekleniyor. Biz de o sırada muhtemelen üzüntümüzden ağlıyor falan olacağız. Ya biri insanlık namına getirsin şu Wii U’yu Türkiye’ye ya, n’olur?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.