Gerçekten Marvel nasıl beceriyor bunu anlamış değilim. Hoş, şu an konuştuğumuza göre o kadar da sağlam becerebiliyor değiller demek ki, ama yine de bu sır saklama konusunda üstlerine yok resmen. Yani 2015’in en çok beklenen iki filminden birini çekiyorsun, diğeri (Star Wars) sızıntı vere vere kevgire dönmüş, sen hala Vision ile ilgili tek bir resim bile çıkmasına izin vermemişsin, üstüne üstlük milletin öğrense göbeğini sevinçten çatlatacağı bir bilgiyi de ölümüne saklamayı becerebilmişsin.

Ciddi söylüyorum, Idris Elba’nın boşboğazlığı olmasa (ki en hesaplanamayacak şey de oyuncunun boşboğazlığıdır, ne yapacaksın silah mı dayayacaksın koskoca aktöre?) haberimiz olmayacak sinema salonuna girene kadar. Neyden? Avengers: Age of Ultron kadrosunda sürpriz iki ismin varlığından. Bunlar -sıkı durun- Heimdall ve Loki! İlk filmdeki kötü adam rolünün üstüne iki Thor filmindeki parlak sahneleriyle bir anda Marvel evreninin en sevilen karakterlerinden biri hâline gelen Loki Avengers: Age of Ultron’da da karşımıza çıkacak!

Loki

Bu çok, çok acayip bir şey çünkü takdir edersiniz ki Tom Hiddleston’a bu defalarca soruldu. Yani adam ilk Avengers filminde kendine oluşturduğu hayran kitlesiyle buradan Kars’a yol döşer, tabii ki ilk fırsatta adama ikinci Avengers filminde olup olmayacağı sorusu yöneltildi. Fakat Hiddleston hışımla reddetmişti bu mevzuyu, bu yüzden de konu rafa kaldırılmıştı. Idris Elba DJ olarak vereceği bir performansın öncesinde kendisine bu soru sorulunca hiç teklemedi, -röportajı yapan kişinin “sanırım söylememesi gereken bir şeydi bu” demesine rağmen- “Tom Hiddleston ile birlikte Avengers 2’deyiz” deyiverdi.

Bu ne anlama geliyor? Dürüst olmak gerekirse çok büyük bir şeyler bekleyin desek yanlış yönledirme yapmış oluruz. Muhtemelen Hiddleston ve Elba iki şekilden biriyle karşımıza çıkacaklar. Ya Thor için tasarlanmış bir flashback sahnesi (Captain America’nın böyle bir flashback sahnesi olduğunu biliyoruz) ya da olayları ucundan Thor: Ragnarok’a bağlayacak bir credits sonrası sahne. Kesinlikle büyük bir rol almadıkları kesin. Fakat her ne kadar küçük olursa olsun, MCU içinde önem teşkil eden bir sahne olacağına da eminiz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Sayın gerkyaapar editörleri , THE AMAZİNG SPİDERMAN ile ilgili internette bir sürü yeni haber var . Bu haberleri paylaşırmısınız bizimle

  2. Mehmet Çalışkan Reply

    Bence flashback olur. Çünkü Captain gibi, Black Widow’un da flashback sahnesi var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.